Фодън води в борбата срещу Манчестър Сити за победата с 3-1 в дербито над Ман Юнайтед след явния пропуск на Хааланд
AP News | 2024-03-03 | 19:40:20

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Фил Фодън води в борбата на Манчестър Сити след удивителен пропуск на Ерлинг Халанд за победа с 3-1 над Манчестър Юнайтед в едностранно дерби, което разкри пропастта между двата съперника от Висшата лига в неделя.

Сити изоставаше с 1-0 на полувремето след дрезгав удар от далечна дистанция на Маркъс Рашфорд в осмата минута и ярък пропуск на продуктивния Хааланд от едва два метра разстояние.

Фодън успя там, където Хааланд по-рано не успя, разбивайки се в надигащ се удар за изравняване в 56-ата и след това помитайки с нисък удар в 80-ата минута от Юлиан Вътрешен пас на Алварес.

Все още имаше време Хааланд да изкупи грешката си, като се възползва от грешка в защита на Софян Амрабат, за да вкара третия гол в добавеното време с 27-ия удар на Сити в мача.

Сити, който е на второ място, се върна на точка зад Ливърпул с 11 мача до края в надпревара за титлата, която изглежда като отиване към жицата.

Юнайтед, междувременно, загуби позиции в битката за квалификация за Шампионската лига. С победата на четвъртия Астън Вила и петия Тотнъм в събота, Юнайтед вече е на шест точки назад от Спърс и на 11 зад Вила.

Неравномерният характер на мача показа, че Джим Ратклиф, чиято операция Ineos е пое ръководството на футболната операция на Юнайтед като част от пристигането на милиардера като съсобственик, прекратява работата си по връщането на клуба като сила в английския и европейския мач.

Той говори миналата седмица за сваляйки Сити и Ливърпул „от перфекционизма“ за три години. Това може да е оптимистично въз основа на тези доказателства.