Фоегеле има 2 гола, най-високите в кариерата си 5 точки при победата на Ойлърс със 7-2 срещу Дъкс
AP News | 2024-01-01 | 05:56:19

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Уорън Фьогеле имаше два гола и рекордните пет точки в кариерата, Леон Драйзайтл вкара за трети пореден мач и Едмънтън Ойлърс разгромиха Анахайм Дъкс със 7-2 в неделя, за да удължат победната си серия до пет.

Дрейзайтъл и Дарнел Нърс направиха по две асистенции, а Райън Маклауд имаше гол и асистенция . За Едмънтън отбелязаха още Ивендър Кейн, Зак Хайман и Брет Кулак. Калвин Пикард спря 28 изстрела.

Конър Макдейвид имаше асистенция и се нуждае от две точки, за да достигне 900 за кариерата си.

Ойлърс спечелиха 15 от 21 мача, откакто Крис Ноблаух пое треньорския пост.

Макс Джоунс и Франк Ватрано отбелязаха головете за Анахайм, който загуби четири от пет на домакинството си от осем мача. Джон Гибсън направи 32 спасявания.

Едмънтън водеше с 2-1 след 20 минути, преди да отвори мача с три гола през първите 12 минути на втория период. Draisaitl направи 3-1 в 1:48, когато вкара еднократен удар от Nurse под ъгъл от почти 90 градуса. Draisaitl вкара шайбата в близката греда и точно отвъд ръкавицата на Гибсън за своя 17-и гол за сезона.

След това Фоегеле вкара следващите два в периода за втория си мач с много голове за сезона. Фоегеле също помогна за откриването на резултата 4:15 в мача, когато подаде зад мрежата към Маклауд, който прокара шайбата покрай Гибсън. Това беше седмият за Маклауд за сезона и пети в пет мача.

Джоунс изравни 1-всичко пет минути по-късно при отскок в предни позиции, след като Пикард спаси удара на Райън Строум. Това беше първият му гол от 14 мача и четвърти за сезона.

Кейн вкара зелена светлина при 17:22 при финален мач, неговият 14-ти за сезона.

Ойлърс: Домакин на Филаделфия Флайърс във вторник.

Патици: домакин на Торонто Мейпъл Лийфс в сряда.