Фокс вкарва 30 точки, сваля Кингс от 16 надолу за победа със 102-98 над Нъгетс
AP News | 2024-02-15 | 06:56:04

ДЕНВЪР (AP) — Де'Арън Фокс има 30 точки, осем асистенции и осем борби, Домантас Сабонис има 20 точки и 13 борби , а Сакраменто Кингс се събраха от пасив от 16 точки през второто полувреме, за да победят Денвър Нъгетс със 102-98 в сряда вечер във финалния мач и за двата отбора преди паузата за мача на звездите в НБА.

Победата беше вторият за Кралете в петдневна серия срещу Нъгетс, които те победиха със 135-106 миналия петък в Сакраменто. Сънс, Фокс запали завръщането на своя отбор. Той вкара 15 точки в четвъртата четвърт, включително едно разтягане в последните 2:02, в което той направи лична серия от 8-0, която превърна една точка дефицит в преднина от седем точки. Това беше петият мач на Fox този сезон с най-малко 15 точки през четвъртата четвърт, което е третият най-висок резултат в лигата.

Това беше 37-ият пореден мач на Сабонис с поне дабъл-дабъл. Харисън Барнс добави 20 точки за Кингс, докато направи шест от деветте си опита за гол от игра.

Настоящият шампион на НБА Нъгетс влезе в мача с рекорд 21-4 у дома този сезон, втората най-добра оценка в лигата. Загубата беше трета поредна за тях, съответстваща на най-дългото им занасяне за сезона.

Арън Гордън имаше 25 точки и рекордни за сезона 15 борби за Денвър. Никола Йокич имаше необичайно слаба вечер, като пропусна 11 от 17-те си удара и завърши с 15 точки, най-ниската си резултатност в мач от 7 януари насам. стреляха 34,8% от играта и имаха 11 пропуснати топки през първото полувреме, Нъгетс поведоха с 62-46 през третата четвърт. Преднината намаля до три до края на периода и изоставянето на Сабонис при оставащи 4:56 до края на мача даде на Кингс първата преднина за вечерта.

Денвър беше без гардовете като титуляр Джамал Мъри ( възпаление на пищяла) и Kentavious Caldwell-Pope (тендиноза на подколенното сухожилие). Мъри е вторият най-резултатен голмайстор на отбора с 20,5 точки на мач и най-добрият стрелец по 3 точки в отбора, реализирайки 41,1% от ударите си отвъд дъгата този сезон.

Nuggets: Домакин на Washington Wizards на 22 февруари

Kings: Домакин на San Antonio Spurs на 22 февруари