Фонтлерой, Бейлър се отдръпнаха от Вандербилт в първия кръг на женския NCAA турнир
AP News | 2024-03-23 | 02:32:34

БЛАКСБЪРГ, Вирджиния (AP) — Бела Фонтлерой отбеляза 19 точки и взе 11 борби, за да изведе петата поставена Бейлър до победа с 80-63 над № 12 Вандербилт в първия кръг на турнира на NCAA за жени в петък.

Фонтлерой отбеляза 6 от 12, включително четири тройки, за Мечките (25-7), които отвориха сериозен мач на полувремето с доминираща трета четвърт и победа за седми път в последните им осем мача.

Сара Андрюс добави 13 точки, а Дариана Литълпадж-Бъгс имаше 11 за Бейлър.

Ияна Мур поведе Commodores (23-10) с 15 точки, но направи само 3 от 14 от пода.

Бейлър, правейки своето 20-то поредно участие в турнира на NCAA, водеше с 41-34 на полувремето, но вкара 61.1 % (11 от 18) и надмина Commodores с 28-15 през третото тримесечие. Мечките удържаха Вандербилт само на един гол от игра в последните 6:32 на четвъртината.

Трочка от Яна Ван Гитенбек и пропуск на Литълпейдж-Бъгс при последните две притежания на Мечките четвърт тласък преднина до 69-49. Бейлър щеше да поведе с цели 25 при изтегляне.

Вандербилт: Commodores изглеждаха уморени през второто полувреме, може би страничен продукт от играта в мач от първата четворка в сряда вечер. Те стреляха само 35,5% (11 от 31) в последните 20 минути. Сезонът обаче беше успешен за Вандербилт, който направи първото си участие в NCAA турнир от 2014 г.

Бейлър: Мечките играят може би най-добрия си баскетбол, откакто загубиха шест от 10 в края на януари и началото на февруари. Те имат талант, големина и опит и ще имат нужда от всичко това за това, което ще бъде истински двубой в неделя срещу Virginia Tech.

Мечките ще се изправят срещу четвъртия поставен във Virginia Tech в неделя, като победителят напредва към Sweet 16.