Форсберг отбеляза зелен гол, Хищниците удължиха победната си серия до 5 с победа с 4-2 над Дъкс
AP News | 2024-02-26 | 05:56:05

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Филип Форсберг разби равенството в началото на третия период и направи асистенция, за да помогне Нешвил Предейтърс победиха Анахайм Дъкс с 4-2 в неделя вечерта за петата си поредна победа.

Роман Джоузи, Майкъл Маккарън и Густав Найкуист също вкараха, а Кевин Ланкинен спря 30 изстрела за Нешвил.

Нешвил има 18 победи на пътя, трети по брой в НХЛ. Хищниците имат точки в седем от последните си осем мача далеч от дома.

Брет Лийсън отбеляза гол и асистенция за Анахайм. Исак Лундестрьом също отбеляза, а Лукас Достал направи 25 спасявания. Патиците загубиха три поредни и четири от пет.

Форсберг направи 2-1 в 3:36 на третия с 28-ия си гол за сезона. Той измъкна шайбата от равенството между Лундестрьом и Томи Новак от Нешвил в левия кръг за лицево лице, завъртя се точно извън гнездото и отправи далечен удар, който Достал не успя да спре с пръчката и блокажа си.

Макарън направи 3-1 пет минути по-късно след отскок.

С Достал извън игра за допълнителен скейтър, Лийсън вкара 2:24 преди края на третия. След това Найкуист го направи недостижим с гол от празната врата при 2:02 до края.

Йоси откри резултата минута след втория период с еднократно попадение от точката и близо до синята линия. Джоузи, който е седми сред защитниците на НХЛ с 12 гола, има два гола и девет точки в последните си осем мача.

Lundestrom изравни резултата 8:05 минути до края на периода с китен удар от процепа, който мина между краката на Ланкинен. Това беше третият гол за Лундестрьом за сезона и първа точка в осем мача.

Патиците бяха без нападателя Трой Тери, който е равен на лидерството в отбора по вкарване с 45 точки. Тери получи контузия в горната част на тялото в събота при загуба с 3-2 при дузпи в Лос Анджелис и е ден за ден.

Хищници: Домакин Отава във вторник вечер .

Патици: в Сан Хосе в четвъртък вечер.