Форсберг отбелязва 2 гола, Хищниците победиха Пантърс и удължиха точковата си серия до рекордните за франчайз 16 мача
AP News | 2024-03-22 | 04:40:34

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Филип Форсберг отбеляза два гола и Нешвил Предейтърс удължиха точковата си серия до рекордните за франчайз 16 мача с победа с 3-0 над Флорида Пантърс в четвъртък вечерта.

Нешвил засенчи серия от точки от 15 мача (14-0-1) от 17 февруари 2018 г. до 19 март 2018 г.

Густав Никвист също вкара, а Кевин Ланкинен направи 33 спасявания, докато Хищниците затвърдиха позицията си на първото място с уайлд кард в Западната конференция.

Сергей Бобровски направи 34 спасявания за Пантерите , които бяха изключени за втори път в три мача.

Флорида загуби третия си пореден мач в регламента за първи път този сезон. Пантерите са на второ място в Атлантическата дивизия.

Пантерите бяха без капитана Саша Барков, който беше аут поради контузия в долната част на тялото.

„Той е точно там,“ треньорът на Флорида Пол Морис каза преди мача. „Медиците ще вземат решение какво смятат, че ще направи друг ден. И ако смятаме, че това ще му даде 5% увеличение, това е голямо число за нас и ще помислим дали да го задържим още един.

„Няма нищо зловещо. ... Той си играеше с него и ние имахме този истински подем и става много по-добър много бързо и ние искаме да продължим така.“

Арън Екблад от Флорида пропусна четвъртия си пореден мач заради контузия в долната част на тялото. Той започна да кара кънки в понеделник и беше казано, че е „ден за ден“, след като пропусна две седмици от удар коляно в коляно със съотборника си Владимир Тарасенко на 9 март.

Хищници: Домакин на Детройт Ред Уингс в събота.

Пантери: Посещение на Ню Йорк Рейнджърс в събота.