Форсберг, Сарос предизвикват Предейтърс до победа с 5-2 над Блус
AP News | 2024-02-18 | 02:48:06

ST. ЛУИС (AP) — Филип Форсберг и Райън О’Райли записаха по гол и асистенция, докато вратарят Юусе Сарос записа 35 спасявания, издигайки Нешвил Предаторс до победа с 5-2 над Сейнт Луис Блус в събота.

Сарос се възстанови, след като беше изтеглен в домакинската загуба с 9-2 от Далас в четвъртък. Той бе облекчен в мрежата в началото на втория период, след като даде четири гола при 18 изстрела. Сарос изравни рекорда си до 21-21-2 с победата.

Люк Еванджелиста, Колтън Сисън и Люк Шен също вкараха за Нешвил.

Джордан Киру и Нейтън Уокър отбелязаха за Сейнт Луис. Джордан Бинингтън, който регистрира 36 спасявания при победата с 6-3 в четвъртък над Едмънтън, записа 28 спасявания. Рекордът на Бинингтън падна до 19-15-2.

Хищниците, които започнаха гостуване от пет мача, са 2-4-1 в последните си седем мача от 27 януари.

С победата Нешвил е само на две точки зад Сейнт Луис и последното място с уайлд кард в Западната конференция.

Сините загубиха само за трети път в последните си 11 мача.

Два гола за 65 секунди през третия период дадоха преднина на Нешвил с 4-1.

Форсберг вкара гол с удар на китката в 6:48 при пауърплей. Шен последва, като вкара първия си гол на върха при 7:51.

О’Райли добави гол от празна врата 18:28 в третия. Това беше неговият 20-ти гол за сезона.

Еванджелиста вкара при пробив при 13:09, повишавайки Нешвил с 2-1 през втория период. Марко Скандела пропусна шайбата на синята линия и бдителният Еванджелиста я хвана и влезе, побеждавайки Бинингтън.

Сисънс вкара 14-ия си гол този сезон 4:11 в мача, давайки на Хищниците бърз 1- 0 водещи. Сисон засече подаване на Павел Бухневич и стреля с ръка за гола без асистенция.

Сините имаха предимство от двама играчи за 1:21 в края на първия период и накараха Нешвил да плати. Kyrou отбеляза с китка от левия кръг при 19:05 с две секунди преди края на двама играчи. Подаване от Robert Thomas постави 19-ия маркер на Kyrou. Киру има пет гола в последните си пет мача.