Франк Ватрано вкарва късно в OT, за да изведе Дъкс над Шаркс, 3-2
AP News | 2024-02-01 | 08:40:49

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Трой Тери изравни с 1:01 до края на редовното време и асистира за гол на Франк Ватрано 52 секунди преди края в продължения при победата на Анахайм Дъкс с 3-2 над Сан Хосе Шаркс в сряда вечерта.

Ватрано, представителят на Дъкс в Мача на звездите на НХЛ този уикенд, удари с ръка Каапо Каконен за своя 22-ри гол за сезона и трета победа на Анахайм в четири мача.

Тери победи Кахконен с удар с китката с много трафик около мрежата.

Исак Лундестрьом също вкара за Анахайм, а Джон Гибсън направи 26 спасявания. Адам Хенрике също увеличи своя брой точки до шест мача с асистенция за гола на Тери.

Марк-Едуард Власич вкара за трети пореден мач за Сан Хосе. Антъни Дюклеър също вкара за акулите, а Кахконен спря 31 изстрела.

Ударният удар на Власич от точката при 2:03 до края на секундата даде на Шаркс предимство от 2-1 и го направи четвъртият защитник на НХЛ на 36 или повече години през последните 10 години, който има серия от най-малко три голове игри. Другите бяха Брент Бърнс (2022-23, 2021-22), Дан Бойл (2013-14) и Здено Чара (2013-14).

Всичките пет гола на Влашич този сезон са в последния му девет мача.

Lundestrom откри резултата, когато вкара ретур 2:12 в мача. Това беше вторият гол за шведския нападател за сезона, след като той пропусна първите 36 мача поради разкъсан ахилес, който получи по време на тренировка извън сезона.

Duclair изравни резултата в силовата игра в 6:59 и взе първата си точка от седем игри, когато вкара отскок от слота. Шакир Мухамадулин спечели първата си точка в НХЛ с асистенция. Мухамадулин, който играе в третия си мач от НХЛ, беше 20-ият общо избран от Ню Джърси през 2020 г. и беше продаден на Шаркс миналата година като част от сделката с Тимо Майер.

Томас Хертл, представител на Шаркс за Мача на звездите, пропусна втория си пореден мач поради контузия в долната част на тялото. Нападателят Александър Барабанов се контузи през втория период и не се завърна.

Акули: В Уинипег на 14 февруари.

Патици: Домакин Едмънтън на 9 февруари.