Франкфурт празнува 125 години с победа с 3-1 над Хофенхайм с 9 играча в Бундеслигата
AP News | 2024-03-10 | 20:57:18

БЕРЛИН (AP) — Айнтрахт Франкфурт отпразнува 125-ия си рожден ден с победа с 3-1 над Хофенхайм с 9 играча в неделя, когато Марио Гьотце отбеляза гол един гол и поставиха друг.

Феновете на Франкфурт отбелязаха събитието с огромен шум, показващ клубния орел, докато играчите носеха специални фланелки, отбелязващи клубната забележителност.

Посетителите имаха Джон Брукс изгони в 22-ата минута, а Озан Кабак го последва с втория си жълт картон в 78-ата.

Изгонването на Брукс промени играта. Американският защитник изведе Хофенхайм с глава в преднина в шестата минута, след което видя червен картон за сваляне на Омар Мармуш, когато нападателят на Египет щеше да вкара гол.

Мармуш върна топката, за да може Робин Кох да изравни в 32-ата и Гьотце удари гредата, докато Франкфурт натискаше повече преди почивката.

Предводителството дойде малко след нея, когато Гьотце центрира към Ерик Джуниър Дина Ебимбе, за да засече с глава горния ляв ъгъл в 50-ата .

Гьотце подпечата победата в 64-ата и стана по-лошо за Хофенхайм, когато Кабак видя втория си жълт картон за нарушение срещу резервата на Франкфурт Уго Екитике.

Фрайбург по-рано удържа победа над Бохум с 2-1 като гост .

Мачът едва беше започнал, когато реферът Марко Фриц трябваше да го спре, защото зад една от вратите имаше твърде много дим от пиротехниката на феновете на Бохум.

Максимилиан Егещайн от Фрайбург вкара в 36-ата от близка дистанция след като Майкъл Грегорич засече с глава центриране на Килиан Силдилия, а Грегорич засече с глава центриране на Рицу Доан за 2-0 в 53-ата.

Иван Ордец отговори девет минути по-късно с глава в корнер, но гостите устояха на усилията на Бохум да изравни.

Байер Леверкузен може да възстанови преднината си от 10 точки с победа у дома срещу Волфсбург по-късно в неделя.