Франц Вагнер доминира през второто полувреме, докато Меджик успя да победи Пистънс със 111-99
AP News | 2024-02-04 | 00:49:03

ДЕТРОЙТ (AP) — Франц Вагнер вкара 27 от своите 38 точки през второто полувреме, когато Орландо Меджик победи Детройт Пистънс със 111-99 за третата им поредна победа в неделя.

Паоло Банчеро добави 20 точки за Орландо. Меджик получи 58 точки от трима играчи, които са много познати на феновете на Little Caesars Arena. Франц Вагнер посещава Мичиганския университет, както и брат му Мориц Вагнер, който отбелязва 10 точки. Гари Харис, който премина в Мичиган Стейт, също вкара 10.

Кейд Кънингам и Джейдън Айви отбелязаха по 18 за Детройт (6-43).

Мачът беше равен при 78 в началото на четвъртия, когато местните играчи поеха Меджик. Франц Вагнер и Харис комбинираха 15 точки в следващите пет минути, а Мориц Вагнер добави още две.

Тройката на Франц Вагнер направи 98-90 при 6:44 за игра и той смълча публиката, когато треньорът на Пистънс Монти Уилямс извика таймаут. Той отбеляза първите си 10 удара от второто полувреме, включително три тройки.

Нападението на Детройт остана празно при четири поредни притежания, като се нуждаеше от връщане на Джалън Дюрен, за да остане в рамките на 103-97 с 3:07 за игра.

Отпадане на Франц Вагнер не успя да върне Меджик осем напред, а Кънингам пропусна и двете наказателни удара в другия край.

Меджик водеха с 50-47 на полувремето и 11-те точки на Франц Вагнер през третата четвърт им помогнаха да увеличат разликата до цели 12 по средата през третия.

Осар Томпсън отбеляза девет точки в последните осем минути на четвъртината, оставяйки Детройт със 78-75 в края на третата четвърт. Играта на Алек Бъркс за три точки изравни при първото притежание на четвъртата.

Магия: В Маями Хийт във вторник вечер.

Пистънс: В Сакраменто Кингс в сряда вечер.