Франц Вагнер отбелязва 21 точки, за да поведе Меджик при победата със 108-81 над Нетс
AP News | 2024-02-28 | 05:03:19

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Франц Вагнер вкара 17 от своите 21 точки през първото полувреме и Орландо Меджик се преобърна до 108- 81 победа над Бруклин Нетс във вторник вечер.

Мориц Вагнер добави 16 точки и пет борби. Маркел Фулц и Коул Антъни вкараха по 12 точки от резервната скамейка за Орландо.

Денис Шрьодер вкара 15 точки в третото си начало за Нетс. Трендън Уотфорд имаше 14 точки и осем борби.

Нападателят Микал Бриджис, който играе в 450-ия си пореден мач, вкара четири точки, което е най-ниската му резултатност за сезона. Бриджис, който никога не е пропускал мач през петте си сезона в НБА, не отбеляза гол през първото полувреме и пропусна всичките си седем удара за 3 точки.

Мрежите губят за пети път в шест мача, хвърлят 38,8% и завършват с 20 подигравания.

Нападателят на звездите Паоло Банчеро, водещият голмайстор на Орландо, пропусна втория си пореден мач поради заболяване, след като игра в първите 57 мача на отбора.

Мрежите играха без гардове Кам Томас (изкълчен глезен) и Бен Симънс (долна част на гърба) във втория мач от един срещу друг.

Това беше четвъртата победа в пет мача за Меджик, които започнаха серия от 17 мача, в които ще играят 13 домакински мачове, докато преследват първото си място в плейофите от четири години.

Меджик стреляха 52,7% и водеха с 58-44 на полувремето.

Уендъл Картър-младши и Джейлън Съгс вкараха по два гола при серия от 10-2 в началото на третата четвърт, която увеличи преднината до 27 , а останалата част от мача се игра от пейките.

Мрежи: Посещение на Атланта в четвъртък вечер.

Магия: Домакин на Юта в четвъртък нощ.