Франц Вагнер, Паоло Банчеро помогнаха на Меджик да победи Никс със 117-108
AP News | 2023-12-30 | 05:18:04

ОРЛАНДО, Флорида (АП) — Франц Вагнер имаше 32 точки и 9 борби, Паоло Банчеро добави 29 точки и 10 борби, а Орландо Меджик удържа Ню Йорк Никс 117-108 в петък вечер.

Джейлън Съгс имаше 21 точки и шест асистенции преди рекордна за франчайза публика от 19 587 домакини. Вагнер също имаше девет отнети топки.

Джулиус Рандъл имаше 38 точки, 12 борби и шест асистенции при третата загуба на Ню Йорк в четири мача. Джейлън Брънсън добави 20 точки и осем асистенции, но вкара 4 за 15 и пропусна и четирите си удара за 3 точки.

И двата отбора се бориха от диапазон от 3 точки, като Ню Йорк стреля 6 за 30, а Орландо 7 за 33.

Ню Йорк затвори с първа четвърт със серия 17-5, за да поведе с 29-26. Рандъл вкара 12 точки по време на пиршеството.

След това Никс пропуснаха 13 от първите си 15 удара през второто тримесечие, като същевременно направиха пет загуби. Вагнер и Банчеро поведоха Меджик в серия 18-4, а Вагнер завърши първото полувреме с пауза, за да поведе Орландо с 55-44. трета четвърт.

Рандъл, Ар Джей Барет и Джейлън Брънсън поведоха атака, която върна Никс в рамките на пет в последната минута, но Съгс го запечата с 12-футов скок и забивка.

Никс: В Индиана в събота вечер.

Маджик: Във Финикс в неделя.