Франц Вагнер вкара 19 точки, Банчеро добави 17, докато Меджик победи Раптърс със слаби играчи със 113-103
AP News | 2024-03-16 | 04:16:33

ТОРОНТО (AP) — Франц Вагнер вкара 19 точки, Паоло Банчеро имаше 17, а Орландо Меджик победи Торонто със 113 къси играчи -103 в петък вечер, донасяйки на Раптърс най-тежката им шеста поредна загуба за сезона.

Джейлън Съгс вкара 16 точки, Уендъл Картър младши добави 15, а Коул Антъни имаше 12 за Меджик, които водеха с толкова като 19 и спечели седем от девет.

Банчеро също имаше девет борби и осем асистенции.

Гари Трент-младши отбеляза рекордните за сезона 31 точки за Раптърс, а Имануел Куикли имаше 10 точки и 10 асистенции. Куикли има рекордни в кариерата си осем мача с 10 или повече асистенции през този сезон, като всички те идват, откакто беше разменен на Торонто на 30 декември миналата година.

Джордан Нвора отбеляза 14 точки за Раптърс, а Брус Браун имаше 12.

Раптърс бяха без нападателя от All-Star Скоти Барнс (лява ръка), центъра Якоб Поелтъл (ляво кутре), нападателя Крис Баучер (дясно коляно), гарда Ди Джей Картън (десен глезен) и нападателя RJ Barrett (лично).

Преди мача старши треньорът на Раптърс Дарко Раякович каза, че Барет ще получи толкова време, колкото му е необходимо след смъртта на по-малкия му брат Нейтън Барет. Семейство Барет каза в изявление, публикувано в четвъртък вечерта, че Нейтън е починал във вторник на 20 години. Изявлението не разкрива причината за смъртта.

Раптърс почетоха Нейтън Барет с минута мълчание преди мача.

Торонто влезе, след като спечели 17 от последните си 20 домакински срещи с Меджик, включително осем от предишните девет. Раптърс водеха с девет точки през първото полувреме, но не успяха да увеличат преднината си.

Раптърс водеха с 27-24 след една четвърт, но Франц Вагнер вкара осем точки във втората, за да даде преднина на Меджик с 50-48 на полувремето.

Банчеро, който направи всичките си шест точки опити за гол при победата над Бруклин в сряда, удари 2 за 8 през първото полувреме в петък. Той завърши 5 за 15 от игра и отбеляза 6 за 6 на линията за наказателни удари.

Торонто поведе с 69-67 след тройка на Нвора при 4:26 до края в третата, но Банчеро отбеляза седем точки като Меджик отговори с 14-0 серия. Орландо поведе с 84-73 до четвъртото място.

Отборите играят отново в Орландо в събота вечер.