Франц Вагнер вкарва 34, води Меджик до второ поредно поражение на Кавалиърс, за да изравни серията с 2-2
AP News | 2024-04-27 | 21:48:18

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Франц Вагнер имаше 34 точки и 13 борби, а Орландо Меджик удържа Кливланд Кавалиърс без гол за почти седем минути второ полувреме в събота при победа със 112-89, която изравни сериите от първия кръг на Източната конференция с 2-2.

Вагнер имаше 10 точки в първите пет минути на третата четвърт, съвпадайки с общия резултат на Кливланд за целия период, когато Меджик ги надиграха с 37-10 и превърнаха дефицита от девет точки на полувремето във втора поредна игра.

Джонатан Айзък (14 точки, включително само две тройки на Орландо през първото полувреме) и Маркел Фулц (12 точки, четири борби) дадоха голяма помощ на Меджик от пейката. Паоло Банчеро, който имаше 35 точки при победата на Орландо със 121-83 в мач 3 в четвъртък вечерта, завърши с девет точки и пет асистенции.

Джарет Алън имаше 21 точки и девет борби за Кавалиърс. Донован Мичъл имаше 18 точки, всички през първото полувреме, и шест асистенции.

Мач 4 от серията ще бъде във вторник вечерта в Кливланд, където поставените под номер 4 Кавалиърс спечелиха първите две, преди да бъдат издухани два пъти във Флорида.

Мичъл, който вкара 5 за 14, доведе Кавалиърс до преднина от 60-51 на полувремето.

Меджик оцеляха при четири загуби всеки от Banchero и Jalen Suggs през първата четвърт и изравниха 41-41 в средата на втората четвърт. Единствената тройка на Мичъл стартира серия от 9-0 на Кливланд, а Кавс направиха 13 от 18 удара във втори период с 37 точки.

Вагнер откри второто полувреме, като превърна загубата на Кливланд в пас и отбеляза скок от линията за наказателни удари. Той добави игра за тройка и игра за три точки при петминутна серия 17-6, която изведе Орландо до 68-67.

Меджик завърши четвъртината с 14 поредни точки и три поредни коша от Вагнер увеличиха преднината си до 24 в началото на четвъртата четвърт.

Тройката на Макс Струс при 5:26 оставащи точки в третата четвърт донесе последните точки на Кавс за периода. Те отбелязаха отново гол до скока на Карис ЛеВърт с 10:40 до края в четвъртата част.

Мачът включваше няколко дребни схватки, включително конфронтация лице в лице Съгс-Дариус Гарланд и груба игра през четвъртата четвърт фаул срещу Стръс за задържане на Коул Антъни при опит за забивка.