Франция открива кампанията на Шестте нации за жени с победа над Ирландия
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-03-23 | 21:06:06

Франция измъкна кампанията си за жените от Шестте нации с победа от пет опита с 38-17 бонус точки над Ирландия в Льо Ман в събота.

Въпреки известно колебание, французите никога не изглеждаха в опасност да претърпят разстройство, задвижвани от стабилното партньорство от втория ред на Мадусу Фол и Манае Фелю пред 16 000 зрители в хладната западна Франция.

„Вярвам, че всички отборите повишават нивото си и видяхме това днес," каза треньорът на Франция Дейвид Ортис.

"Мачът очевидно беше отражение на световното ръгби, нациите се сближават. Трябва да работим усилено, за да останем там, където искаме бъде."

Полин Бурдон извади французите от целта рано на стадион "Мари-Марвинг", спринтирайки след три минути след мощен удар.

Дузпа на Никол Фаули след четвърт час остави ирландците в контакт.

Бурдън създаде Marine Menager с вътрешен пас за впечатляващ 40-метров пробег през ирландската защита за втори опит преди полувремето, за да изведе домакините със 17-3 напред.

Французите продължиха натиска след почивка с Fall докосване, но домакините трябваше да изчакат до 63-ата минута за Agathe Sochat, за да си осигури бонус точката.

Късна борба с опити на Aoife Wafer и Aoife Dalton, и двете преобразувани от Dannah O'Brien, помогна на Ирландия да възстанови известна гордост докато Elisa Riffonneau добави пети френски опит.

Лина Куейрои реализира четири от френските опити, а Morgane Bourgeois петият.

Франция, подгласник след Англия миналата година, следващата игра в Шотландия на 30 март, като Ирландия е домакин Италия на 31 март.