Фред ВанВлийт, Джабари Смит-младши помагат на Рокетс да удържат Сънс, 114-110
AP News | 2024-02-24 | 06:16:18

ХЮСТЪН (AP) — Фред ВанВлийт отбеляза 23 точки, Джабари Смит-младши имаше 22 точки и 16 борби, а Хюстън Рокетс устоя на закъснението на Финикс скок, за да победи Сънс със 114-110 в петък вечерта.

Кевин Дюрант имаше 28 точки, 11 борби и 8 асистенции за Финикс, завършвайки загубата в Далас предната вечер. Колегата му в All-Star Девин Букър добави 25 точки, а Бол Бол имаше рекорд за сезона от 25 точки и 14 борби.

Финикс беше без титуляр Брадли Бийл, който пропусна трети пореден мач поради напрежение в лявото подколенно сухожилие и Юсуф Нуркич, който има изкълчен десен глезен.

Хюстън водеше с двуцифрен резултат, за да започне четвърти, но Слънцата поведоха около пет минути преди края.

Ракетите си върнаха преднината скоро след това и новобранецът Амен Томпсън направи 1 от 2 наказателни удара за Хюстън, за да направи 110-108 17 секунди преди края, но Слънцата избиха топката извън границите, борейки се за отскочилото мис. Смит направи 1 от 2 наказателни удара, за да направи резултата 111-108 с оставащи девет секунди.

Букър направи два наказателни удара, за да изведе Слънцата на един отново на седем секунди до края. Този път Смит направи и двете наказателни удара, за да остави Хюстън напред със 113-110.

След това Смит умишлено фаулира Дюрант и първият му удар се претърколи в и извън коша, преди Слънцата да бъдат извикани за нарушение на лентата на втори опит.

VanVleet пропусна наказателно хвърляне четири секунди до края, но Хюстън получи отбитата топка. Алперен Сенгун изпълни 1 от 2 наказателни удара, за да направи 114-110 и да подпечата победата.

Феникс изоставаше с 13, за да започне четвърти и губеше с 10, преди да направи серия от 12-2, за да изравни резултата на 96. Бол, който беше отбелязал само четири тройки през целия сезон, направи две в тази част, за да помогне Слънцата намаляват разликата.