Фулуили води жените в Южна Каролина до 10-та поредна Sweet 16 с победа с 88-41 над Северна Каролина
AP News | 2024-03-24 | 21:16:18

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Първокурсничката Майлайся Фулуили имаше 20 точки, включително четири тройки, Камила Кардосо имаше дабъл-дабъл при завръщането си след прекъсване за един мач и непобедената Южна Каролина влезе в своя 10-ти пореден Sweet 16 с победа с 88-41 над осмата поставена Северна Каролина в турнира на NCAA за жени в неделя.

Върхът в общото класиране семената Gamecocks (34-0) се нуждаеха от всичко, което имаха, за да избягат с едноцифрени победи през последните два пъти, когато се изправиха срещу Tar Heels (20-13). Този път Южна Каролина използва серия от 15-0 през първата четвърт, за да поеме контрола и да стигне до четири победи за перфектен шампионски сезон.

Gamecocks ще играят или с поставения под номер 4 Индиана, или с поставения под номер 5 Оклахома в петък в регион Олбани 1.

Кардосо, 6 фута 7 център от Бразилия, отседна в първия турнир в петък, след като беше изхвърлена за битка в мача за титлата на турнира на Югоизточната конференция преди две седмици. Тя завърши с 12 точки и 10 борби, нейният 14-и дабъл-дабъл този сезон.

Tar Heels се опитаха да запазят нещата близо до себе си. Но Gamecocks, в пълна сила и играейки като себе си, надиграха Северна Каролина с 43-11 по време на 14-минутен период през първото полувреме и водеха с 56-19 на почивката.

Най-младият, най-новият Gamecocks водеше атаката. Първокурсничката Теса Джонсън удари две поредни дъгови 3, а Фулуили също удари от дълбочина, докато Южна Каролина поведе с 28-8 след 10 минути.

Клоуи Китс, второкурсничка, която уцели всичките си девет гола от игра за 21 точки в първия рунд, отбеляза 10 точки при стрелба 3 от 4 през първата половина на този. Тя завърши с 12 точки.

Теса Джонсън отбеляза 11 точки, след като остана без резултат в откриващата турнира победа с 91-39 над номер 16 в схемата Presbyterian.

Северна Каролина не се доближи до 31 точки във финалните две четвъртинки. Мария Гадкенг, която имаше 17 точки и 10 борби при победата над Мичиган Стейт в петък, получи три фаула през първото полувреме. Водещият голмайстор Дея Кели имаше два фаула и пет от 11-те променени топки на Tar Heels през първото полувреме.

Алиса Ъстби поведе Северна Каролина с 12 точки.

Северна Каролина бе задържана до най-малкото си точки в своята история от 81 мача на NCAA турнира. Предишното дъно на Tar Heels беше загубата с 55-46 от Джордж Вашингтон в стария Carolina Coliseum в Колумбия преди 27 години.

Gamecocks разшириха рекорда си в програмата с 59-ата си поредна победа у дома в последния си мач на сезона в Colonial Life Arena, където те събраха средно най-добрите NCAA 16 489 фенове.