Габриел помогна на Арсенал да сложи край на поредицата от 3 загуби с победата си с 5-0 над Кристъл Палас
AP News | 2024-01-20 | 16:56:18

ЛОНДОН (AP) — Централният защитник Габриел Магалаес помогна на Арсенал да разреши проблемите си с голове, докато Артилеристите прекратиха поредицата от три загуби през всички състезания с победа с 5-0 над Кристъл Палас във Висшата лига в събота.

След като видя как нападателите на отбора пропиляха множество шансове по време на неотдавнашния си пропуск, Габриел взе нещата в свои ръце в първия половина на стадион Емирейтс. Бразилският национал първо стреля с глава в корнер в 11-ата минута и след това си наложи автогол на вратаря на Палас Дийн Хендерсън от друго изпълнение на стандарта в 37-ата.

Леандро Тросар добави трети след бърза контраатака в 59-ият и резерва Габриел Мартинели завърши поражението с два почти идентични гола в добавеното време, докато Арсенал се изкачи над Астън Вила на трето място в класирането на Висшата лига. Отборът на Микел Артета намали изоставането от Ливърпул до две точки преди мача на лидера срещу Борнемут в неделя.

Неспособността на Арсенал да превърне доминацията си в голове му струваше скъпо при последните загуби от Уест Хем и Фулъм в първенството и Ливърпул във ФА Къп.

Така че дойде като облекчение за домакинската публика, когато Габриел се изкачи над Крис Ричардс, за да посрещне перфектно изпълнен корнер от Деклан Райс с добре изпълнен удар с глава в 11-ата минута.

Централният защитник си помисли, че е вкарал дубъл, когато изскочи на далечната греда, за да кимне при ново подаване на Букайо Сака отблизо, но беше отсъдено автогол, след като топката се отби от главата на Хендерсън и в мрежата.

Вратарят на Арсенал Дейвид Рая имаше спокоен мач, докато домакините контролираха играта, но трябваше да направи спасяване с две ръце при пълно разтягане, за да откаже удара от далечна дистанция на Джеферсън Лерма в 33-ата – въпреки че това беше само защото собственото му лошо изчистване изпрати топката право към опонента му.

Третият гол на Арсенал също дойде от корнер – но този път от Палас. Рая прибра доставката в кутията и бързо пусна Габриел Жезус на плота. Бразилският нападател центрира топката към Тросар, който проби в защитник и отприщи яростен удар в ъгъла от близо до дузпата.

Мартинели добави малко блясък към резултата в четвъртата минута на добавеното време, след като се натъкна на пас на Еди Нкетия и завъртя ниско в далечната греда. Само минута по-късно той повтори това с подобен финал, след като бе изравнен от Жоржиньо.