Гарднър Миншу, Колтс увеличават шансовете си за плейофи, победиха избледняващите Стийлърс с 30-13
AP News | 2023-12-17 | 03:16:19

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Гарднър Миншу хвърли три паса за тъчдаун и Индианаполис Колтс се втурнаха на 170 ярда, подобрявайки перспективите си за плейофи с победа с 30-13 над пропадащия Питсбърг Стийлърс в събота.

Миншу беше 18 от 28 за 215 ярда и достигна рекорда си в кариерата си за TD пасове, докато водеше атака на Колтс без обичайното допълнение от плеймейкъри. Водещият ресивър Майкъл Питман-младши напусна мача със сътресение, топ ръшърът Зак Мос напусна с контузия на дясната ръка, а бившият шампион по бързи удари за 2021 г. Джонатан Тейлър (десен палец) не игра.

Колтс ( 8-6) спечелиха пет от шест и временно изместиха половин мач пред три отбора за седмото и последно място в плейофите на AFC. Стийлърс (7-7) изпуснаха третата си поредна победа и паднаха на последното място в неравния AFC North, поставяйки в опасност серия от 16 поредни сезона на треньора Майк Томлин с 0,500 или по-висока.

Питсбърг поведе в началото с 13-0 зад резервния куотърбек Мич Трубиски, но в края на четвъртата четвърт Колтс отбелязаха 30 последователни точки, а третият нападател Мейсън Рудолф хвърляше пасове за Стийлърс.

Trey Sermon бяга 17 пъти за 88 ярда, за да поведе Колтс, след като регистрира само 11 ръна този сезон. Питман завърши с четири приема за 78 ярда, което му осигури 99 уловки и втори сезон на 1000 ярда в кариерата му.

Трубиски отбеляза 16 от 23 за 169 ярда с едно пасиране на TD и две прихващания в друга грозна офанзива за Питсбърг, който имаше само 74 ярда при бързане и завърши с общо 216 ярда.

Стийлърс се измъкна до обещаващо начало, когато прегледът на повторението промени опипване на Trubisky в 1-yard TD run. Крис Босуел пропусна опита за допълнителна точка. Шест игри по-късно Питсбърг се възползва от блокиран удар, когато Трубиски хвърли пас от 4 ярда на Дионте Джонсън за преднина от 13-0 в началото на втората четвърт. играта и Colts поеха контрола, когато Minshew и Moss се закачиха с TD пас от 16 ярда и D.J. Монтгомъри хвана TD пас от 14 ярда 22 секунди преди края на първото полувреме, за да направи резултата 14-13.

Колтс незабавно превърнаха бъркането на Najee Harris в пас на Minshew от 18 ярда към Mo Alie-Cox за резултат от 18 ярда, за да поведат с 21-13 в началото на второто полувреме. Инди подпечата победата с три гола от полето на Мат Гей.

СТРАШЕН МОМЕНТ

Lucas Oil Stadium млъкна, когато безопасността на Steelers Damontae Kazee стрелна с рамо към Pittman, докато приемникът се опита да направи гмуркане улов. По-късно Колтс казаха, че Питман е имал мозъчно сътресение. Kazee беше изгонен за попадението, което също доведе до дузпа.

Играчите на Colts веднага се втурнаха да видят дали Pittman е добре и някои играчи от двата отбора коленичиха, докато треньорите работеха върху Pittman. Феновете покриха очите си и имаха загрижени погледи, преди Питман да стане и да напусне терена.

ДОКЛАД ЗА КОНТУРИЗИ

Стийлърс: S Минка Фицпатрик не се завърна, след като нарани лявото си коляно през втората четвърт. С. Трентън Томпсън се завърна, след като за кратко остана със стингър през второто полувреме.

Колтс: Тейлър пропусна третия си пореден мач, откакто претърпя операция, а Мос се контузи при уловката си за отбелязване на гол. Той не се върна. Мос счупи същата ръка по време на предсезона. DT Eric Johnson II също напусна през второто полувреме с, изглежда, контузия в долната част на тялото.

ПО ЦИФРИТЕ

Стийлърс: Загубени за първи път на Lucas Oil Stadium като тяхната поредица от осем победи в сериите приключи. ... Джонсън поведе Стийлърс с четири уловки за 67 ярда. Джордж Пикенс хвана три топки за 47 ярда.

Колтс: Тайлър Гудсън имаше 11 пренасяния за 69 ярда. ... Колтс имаха три уволнения, което им даде 45 този сезон – два по-малко от счупване на рекорда за франчайзинг за един сезон.

Стийлърс: Съперник от дивизията домакин Синсинати следващата събота.

Колтс: В Атланта в неделя, 24 декември.