Германският нападател Ундав спаси равенството 3-3 за Щутгарт с Хайденхайм в Бундеслигата
AP News | 2024-03-31 | 20:24:33

БЕРЛИН (AP) — Германският нападател Дениз Ундав отбеляза в добавеното време, за да спаси равенството 3-3 за Щутгарт, който е на трето място срещу Хайденхайм в Бундеслигата в неделя, запазвайки поредицата от седем мача без загуба на отбора след драматичен финал.

Автогол на вратаря на Щутгарт Александър Нюбел и два късни бързи попадения на Тим Клейндиенст донесоха на гостите късен 3- 2 поведе, след което нападателят на Хайденхайм Никола Доведан получи директен червен картон за предизвикателство срещу Максимилиан Мителщед в шестата минута на добавеното време.

Треньорът на Хайденхайм Франк Шмид получи жълт картон за протестите си, преди Мителщед да изпрати дълга топка напред, за да може Undav да поеме с гръб към целта. Ундав се изплъзна на двама защитници, когато се обърна и вкара в далечния ъгъл за изравнителния гол на Щутгарт в осмата минута на добавеното време.

Щутгарт смяташе, че е направил страхотен старт със Серху Гираси, който стреля в левия стълб след бързо прекъсване, включващо Undav и другия играч на Германия Chris Führich, но голът беше отменен след проверка на VAR за засада.

Гираси вкара в 41-ия, за да увеличи резултата си до 23 гола в 21 изяви в лигата. Анджело Стилър комбинира с Ундав, за да даде на Гуираси лесен завършек, а Стилър даде удобна преднина от 2-0 на Щутгарт в началото на второто полувреме след друга перфектно изиграна комбинация с Ундав.

Гостите върнаха един в 62-ата, когато Нюбел изпусна безобидно изглеждащ удар с глава от Клайндиенст, който видя как топката се изви между краката му.

Kleindienst още не е готов. 28-годишният нападател изравни в 84-ата с удар от воле при центриране на Ян-Никлас Бесте, след което засече с глава центриране на Ерен Динкчи минута по-късно.

Ундав запази непобедената серия на Щутгарт и спечели точка за своите шампиони Оферта за квалификация в лигата. Първите четирима в Германия са сигурни, че ще се класират за първокласното клубно състезание в Европа. Щутгарт има седем точки преднина пред петия Лайпциг със седем оставащи мача.

Мачът в неделя беше мачът 1000 от Бундеслигата, който се играе на стадиона на Щутгарт, известен преди като Некарщадион, преди спонсорите да платят за преименуването му. Щутгартер Кикерс участва в 36 от тези мачове през сезоните 1988-89 и 1991-92.

Аугсбург завърши наравно с Кьолн 1-1 в ранния мач, оставяйки Кьолн в опасност от изпадане. Billy Goats бяха втори от дъното на шест точки от безопасността.

Бохум може да увеличи тази разлика по-късно в неделя, когато игра с последния Дармщат в друга битка за изпадане.