Гилджъс-Александър има 29 точки, за да помогне на Тъндър да надмине Маверикс в мач 1 от полуфиналите на Запад
AP News | 2024-05-08 | 06:25:18

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилджъс-Александър имаше 29 точки, девет борби и девет асистенции, за да помогне на топ поставения Оклахома Сити Тъндър победи Далас Маверикс със 117-95 във вторник вечерта в мач 1 от техните полуфинални серии в Западната конференция.

Чет Холмгрен добави 19 точки, седем борби и три блокади за Тъндър. Джейлън Уилямс се бореше с удара си в продължение на три четвърти, но вкара 10 от своите 18 точки в четвъртата, за да помогне на Оклахома Сити да остане непобеден в плейофите.

Гилджъс-Александър взе най-доброто от мача с Лука Дончич от Далас , друг финалист за MVP. Дончич вкара 19 точки при стрелба 6 за 19 и имаше пет пропуснати топки. Лу Дорт пое по-голямата част от работата да го пази, като новобранецът Кейсън Уолъс получи част от действието, а Холмгрен го тормозеше близо до ръба.

Кайри Ървинг вкара 20 точки, а Даниел Гафорд добави 16 точки, 11 борби и пет блокове за петия поставен Mavericks.

Мач 2 ще бъде в четвъртък вечерта в Оклахома Сити.

Гилджъс-Александър си почина за кратко в началото на втората четвърт, преди да влезе като резерва в 8:20. Той вкара 11 точки в периода, за да помогне на Тъндър да поведат с 62-53 на почивката. Той вкара 19 точки през първото полувреме, докато резервата Арън Уигинс отбеляза 12 от своите 16 точки преди почивката.

Далас започна второто полувреме със серия и тройка на Ървинг намали преднината на Оклахома Сити до 66-65 и принуди Тъндър да поиска таймаут.

Исая Джо и Дорт удариха тройки, когато играта беше подновена, след което Дорт изтръгна Дончич, което доведе до забивка на Уилямс, която изведе Тъндър до 74-67. Тройката на Гилджъс-Александър с Дончич в лицето му поведе Оклахома Сити с 80-69. Ървинг вкара тройка в изтичането на третата четвърт, но Тъндър все още водеше с 89-79.

Уилямс отбеляза осем поредни точки за Тъндър в серия, която изведе Оклахома Сити напред със 102-87.