Гилджъс-Александър отбеляза 36 като Тъндър, водещ Селтикс в топ лигата, за 5-та поредна победа
AP News | 2024-01-03 | 05:56:35

ОКЛАХОМА СИТИ (АП) — Шай Гилджъс-Александър отбеляза 36 точки и Оклахома Сити Тъндър удържа водещия в НБА Бостън Селтикс 127- 123 във вторник вечерта за петата им поредна победа.

Джош Гиди имаше 23 точки, осем борби и шест асистенции, а Чет Холмгрен добави 14 точки, седем асистенции и четири блокади за Тъндър, който влезе в нощта с четвъртият най-добър резултат в лигата.

Кристапс Порзингис отбеляза 34 точки, а Джейсън Тейтъм имаше 30 за Селтикс, които спечелиха шест поредни победи и 11 от 12.

Оклахома Сити спечели осем от девет. През този период Тъндър победиха два пъти защитаващия титлата си Денвър, прекратиха поредицата от победи на Лос Анджелис Клипърс с девет победи, победиха Минесота – най-добрият отбор на Запад – с 23 победи и сега надминаха Селтикс.

Бостън водеше с 61-58 на полувремето зад 18 точки от Порзингис. Gilgeous-Alexander задържа Thunder със 17.

Тъндър започнаха силно второто полувреме. Дълбоката тройка на Гиди даде преднина на Оклахома Сити със 76-69. Стана толкова разочароващо за Селтикс, че треньорът Джо Мазула беше повикан за технически преглед през периода. Gilgeous-Alexander вкара 16 точки при 7-за-10 стрелба в четвъртината, за да помогне на Оклахома Сити да вземе предимство с 98-86 в четвъртата част.

Оклахома Сити започна горещо в четвъртата. Джейлън Уилямс излетя при бърз пробив, върна топката с дясната си ръка и удари чука при забивка, за да даде преднина на Тъндър от 108-90.

Селтикс се събраха късно. Дерик Уайт вкара тройка за 41 секунди до края, за да намали изоставането на Бостън до 121-119. Уилямс бързо отговори с кратък флоутър, за да върне преднината обратно на четири.

Порзингис беше фаулиран 15,2 секунди преди края и той изпълни и двата свободни удара, за да намали преднината на Оклахома Сити до 123-121.

Гиди беше фаулиран 12,1 секунди преди края. Неговото първо наказателно хвърляне бе изпълнено, а второто му беше идеално, за да изведе Thunder с четири напред.

Порзингис отправи удар дълбоко в левия ъгъл 3,7 секунди преди края. Беше наречено 2-pointer и това беше потвърдено при прегледа, така че Бостън все още изоставаше с две.

Gilgeous-Alexander беше фаулиран с 2,8 секунди оставащи. С тълпата, скандираща "M-V-P!" той изпълни и двете наказателни удара, за да отстрани мача.

Селтикс: Домакин на Юта Джаз в петък.

Тъндър: Посетете Атланта Хоукс в сряда.