Gilgeous-Alexander отбелязва 40 като Thunder top Kings; Дабъл-дабъл поредицата на Сабонис прекратява на 61 мача
AP News | 2024-04-10 | 04:56:48

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкара 40 точки при завръщането си от контузия, а Оклахома Сити Тъндър се съвзе от пасив от 20 точки, за да победи Сакраменто 112-105 във вторник вечерта, тъй като Домантас Сабонис от Кралете спря дабъл-дабъл серия си от 61 мача.

Гилджъс-Александър пропусна шест от предишните седем мача на отбора с натъртено дясно бедро, а отборът спечели 2-4 без него. Той даде на Оклахома Сити така необходимия тласък срещу Кингс, отбелязвайки последните шест точки на отбора, за да подпечата важна победа. Тъндър влезе в надпреварата с мач зад Минесота Тимбъруулвс за най-добър резултат в Западната конференция с четири оставащи мача.

Д'Аарон Фокс вкара 33 точки, а Кеон Елис вкара рекорд в кариерата си с 26 точки за крале. Сабонис записа осем точки и 13 борби. Мачът беше важен и за кралете. Те влязоха на осмо място в класирането на Западната конференция с шанс да избегнат турнира за игра.

Сакраменто водеше с 64-45 на полувремето зад 21 точки от Фокс и 20 точки от Елис, рекорд в кариерата само за две четвъртини. Гилджъс-Александър вкара 14 преди почивката за Тъндър.

Оклахома Сити отбеляза първите шест точки от второто полувреме, за да раздвижи феновете на домакините. Thunder продължи да доминира, а мощното подреждане на основната линия от Jalen Williams намали дефицита до 71-69 в средата на третия. Кингс вкараха девет последователни след таймаут, за да си възвърнат временно контрола, но Тъндър вкараха последните пет точки на четвъртината и изостанаха с 87-84 към четвъртата.

Тройка на Кейсън Уолъс в началото на четвъртата даде първата преднина на Тъндър в мача при 89-87.