Гилгеус-Александър има 35 и Тъндър удържа Блейзърс 128-120
AP News | 2024-03-07 | 07:58:04

Шай Гилгеус-Александър имаше 37 точки и Оклахома Сити Тъндър удържа късно рали на Портланд Трейл Блейзърс за победа със 128-120 в сряда вечер .

Джейлън Уилямс добави 31 точки, а Чет Холмгрен завърши с 21 точки и рекордни за сезона 14 борби за Оклахома Сити, която водеше с 18 точки.

Анфърни Саймънс имаше 29 за Блейзърс с къси играчи, които са обсебени от контузии.

Портланд затвори разликата до 112-107 при пауза на Саймънс, преди тройката на Матис Тибул да отведе Блейзърс в рамките на две с 4:05 часа преди края.

Уилямс сложи край на заплахата с 3 точки, което направи резултата 116-110.

Портланд видя завръщането на Джерами Грант (дясна четворка) и Тибул (ляво бедро), които и двамата пропуснаха загубата на Портланд със 119-114 от Минесота в понеделник. Центърът Деандре Айтън (изкълчена дясна китка) и Тумани Камара (болест) бяха изключени преди мача.

Треньорът на Блейзърс Чонси Билъпс каза, че новобранецът Скуут Хендерсън напредва след изкълчване на левия крак и може да се върне до уикенда.

Тъндър пристигнаха след загуба със 116-104 в понеделник вечерта от Лос Анджелис Лейкърс, едва втората им загуба от девет мача. Gilgeous-Alexander вкара 20 точки – слагайки край на поредицата си от осем последователни игри с 30 точки.

Оклахома Сити влезе в мача в Портланд, намирайки се само на половин мач зад лидера в Западната конференция Минесота в класирането.

Тъндър натрупа преднина от 51-35 през първото полувреме след отпадане на Джалън Уилямс, но Портланд дръпна до 65-57 на полувремето. Гилгеус-Александър и Холмгрен си поделиха лидерството с по 16 точки за полувремето.

Имаше страшен момент през втората четвърт, когато Бисмак Бийомбо от Оклахома Сити изглежда се строполи на пейката.

Не беше веднага ясно дали Бийомбо е контузен. 13-годишният ветеран от НБА падна, когато отборът отиде до страничната линия по време на таймаут. Помогнаха му да излезе от корта и да влезе в съблекалнята.

The Thunder каза, че това не е сериозно медицинско състояние, въпреки че Бийомбо не се върна.

Саймънс вкара тройка, преди плавният удар на Грант да вкара Блейзърс в рамките на 88-86 в края на третата четвърт, но Тъндър отговори с поредица от 10-0, за да поведе с 97-87 във финалния период.

Мачът на Thunder в Портланд беше последният от пътуване с четири мача.

Thunder: Организирайте Маями Хийт в петък вечер.

Трейл Блейзърс: Приемете Хюстън Рокетс в петък вечер.