Гилгеус-Александър, Уилямс води Тъндър пред Никс 129-120
AP News | 2023-12-28 | 06:24:33

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър и Джейлън Уилямс вкараха по 36 точки, а Уилямс отбеляза две тройки в четвъртата четвърт Сряда вечерта, когато Оклахома Сити Тъндър успя да победи Ню Йорк Никс със 129-120.

Чет Холмгрен добави 22 точки за Оклахома Сити (20-9), която победи водещия в Западната конференция Минесота във вторник вечер и играеше третия си двубой този сезон.

Уилямс нанесе по-голямата част от щетите си в четвъртия, отбелязвайки 17 точки при 6-от-7 стрелба, включително осем точки и две тройки по време на 10 -2 серия, след като Ню Йорк дръпна в рамките на 111-106 за кош от Jalen Brunson с 4:37 преди края.

Джулиъс Рандъл поведе Ню Йорк (17-13) с 25 точки, включително 10 наказателни удара, а Брънсън добави 24 точки при стрелба от 9 от 19. Имануел Куикли допринесе с 22 точки от резервната скамейка за Никс, които стреляха 41% от игра, но реализираха 24 от 30 наказателни удара.

Тъндър удариха 16 от първите си 25 изстрела — 6 от 8 отвъд дъгата — за да поведат с 38-25 след една четвърт. Предимството нарасна до 17 точки през втората четвърт, но Никс продължиха серия 16-4, за да дръпнат в рамките на 50-45 при тройка на Еманюел Куикли 5:30 часа преди края.

Оклахома Сити увеличи преднината си до 69-58 при игра за три точки от Гилджъс-Александър, който вкара 19 точки преди полувремето. Тъндър водеше с 69-60 на почивката.

Рандъл помогна на Никс да се върнат през третата четвърт, отбелязвайки девет от 11-те точки на своя отбор по време на една част, за да направи 83-83. Gilgeous-Alexander отговори, като вкара четири поредни гола, включително layup след кражба. Оклахома Сити беше победен с 29-24 в четвъртината, но поведе с 93-89, за да започне четвъртата.

Никс: В Орландо в петък вечер.

Тъндър: В Денвър в петък вечер.