Гилгеус-Александър вкара 31 като Тъндър топ Рокетс 112-95 за 6-та поредна победа
AP News | 2024-02-28 | 07:40:34

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър отбеляза 31 точки и Оклахома Сити Тъндър победи Хюстън Рокетс със 112-95 във вторник вечер за шеста поредна победа.

Джейлън Уилямс имаше 24 точки, а Чет Холмгрен добави 18 точки и 13 борби за Тъндър, който държеше Хюстън до 38,9% стрелба. Оклахома Сити е наравно с Минесота за най-добър резултат в Западната конференция.

Алперен Сенгун има 23 точки и 11 борби, а Джабари Смит младши добави 18 точки и 13 борби за Рокетс, които също загубиха от Гръм в неделя.

Хюстън се разпадна в края на първото полувреме. При воденето на Тъндър с 54-48, гардът на Рокетс Фред ВанВлийт беше освиркван за нарушение при удар на Холмгрен. Треньорът на Хюстън Име Удока оспори обаждането и не успя, след което Смит и Удока бяха свикани за технически фалове.

И така, вместо Хюстън да изостава с шест и да вземе топката с успешно предизвикателство, Оклахома Сити направи четири наказателни удара, за да увеличи преднината си до 10. Тъндър водеше с 60-50 на почивката, след като затвори полувремето с 12-2 бягай.

В началото на третата четвърт Холмгрен хвана удар от Уилямс, заби го с две ръце зад главата си и беше фаулиран. Холмгрен направи свободното хвърляне, за да повиши Тъндър с 65-56.

Лу Дорт пропусна първите си седем изстрела, преди да уцели тройка, която повиши Оклахома Сити със 71-61 и накара Удока да поиска таймаут. Тъндър водеше с 84-74 в края на третата част.

Строително забиване на Уилямс след отскок от Джош Гиди изведе Тъндър напред с 96-79. Лоб от Холмгрен към новия играч на Тъндър Гордън Хейуърд направи 98-81 и Оклахома Сити остана в контрола оттам.

Rockets: Посетете Phoenix Suns в четвъртък.

Thunder: Посетете San Antonio Spurs в четвъртък.