Гилгеус-Александър вкара 31, за да изведе Тъндър срещу Маверикс без Дончич 126-119
AP News | 2024-03-15 | 06:56:18

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър имаше 31 точки и девет борби, за да помогне на Оклахома Сити Тъндър да победи Далас с къси играчи Маверикс 126-119 в четвъртък вечер.

Гардът на Далас Лука Дончич пропусна мача с възпалено ляво сухожилие. Той напусна в четвъртата четвърт в сряда срещу Голдън Стейт Уориърс, слагайки край на поредицата си от последователни трипъл дабъли в седем мача. Треньорът на Маверикс Джейсън Кид каза преди мача, че ядрено-магнитен резонанс на контузията на голмайстора в НБА е показал „чиста“, което означава, че вероятно ще бъде краткосрочен проблем. Кид каза, че Дончич ще бъде преоценен, когато отборът се завърне у дома.

Оклахома Сити се възползва. Джейлън Уилямс имаше 27 точки и три блокади при завръщането си от изкълчен десен глезен, което го предпази от загубата във вторник от Индиана Пейсърс. Джош Гиди добави 18 точки за Тъндър, които се изравниха с бездействащите Денвър Нъгетс за най-добър рекорд в Западната конференция при 46-20.

Кайри Ървинг имаше 36 точки и рекордни за сезона 12 асистенции, Тим Хардауей младши вкара 23 точки, а Даниел Гафърд добави 19 точки и 15 борби за Маверикс. Гафърд пропусна опит за обратен удар в първата минута на мача, слагайки край на поредицата си от последователни отбелязани голове от игра на 33. В крайна сметка той остана два по-малко от рекорда на Уилт Чембърлейн в НБА от 35.

Ървинг имаше 20 точки и осем асистенции през първото полувреме, но Тъндър водеше с 65-63 на почивката. Оклахома Сити водеше с 95-87 в края на третата четвърт, след което удържа в четвъртата. Тъндър удари 52,3% от полето.

Маверикс: домакин на Денвър Нъгетс в неделя.

Тъндър: Посетете Мемфис Гризлис в събота.