Гол при дузпата на Джони Годро издигна Блу Джакетс над Флайърс с 3-2
AP News | 2024-01-05 | 05:17:18

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Джони Годро вкара при дузпата, Деймън Северсън и Джейк Бийн вкараха голове в третия период и Кълъмбъс Блу Джакетс се върнаха към загубата Филаделфия Флайърс 3-2 в четвъртък вечер.

Годро, първият стрелец на Кълъмбъс, победи вратаря на Флайърс Самуел Ерсон, а Даниил Тарасов спечели победата за Сините якета със спасяване с ръкавица на Тайсън Фьорстър. Нито Шон Кутюрие, нито Боби Бринк успяха да се преобразуват за Филаделфия.

Победата беше едва втората в последните седем състезания за Columbus.

Травис Конечни, включен в списъка на мача на звездите в четвъртък, отбеляза и двата гола за Филаделфия. Флайърс се отказаха от четвъртото си поредно състезание и шесто от последните седем.

Джоел Фараби и Кутурие асистираха и на двата броя на Конечни.

Ерсон направи 26 спасявания за Флайърс, които се завърнаха у дома за първи път от 21 декември, след като загубиха четири от пет на пътя.

Тарасов спря 39 изстрела за Сините якета.

>

Konecny ​​вкара първия си гол за вечерта 2:48 минути преди края на първия период. Фараби спечели битка в ъгъла, върна шайбата обратно в гнездото и стреля към Конечни отстрани на мрежата. Нападателят на Филаделфия погреба шанса.

Konecny ​​отбеляза своя втори резултат от мача 4:29 в третия период, за да изведе Филаделфия напред с 2-0. Конечни надмина защитника на Кълъмбъс Бийн и победи Тарасов, за да повиши общия си резултат в отбора до 20 гола и 35 точки.

Северсън изведе Кълъмбъс с гол 55 секунди по-късно, когато неговият удар от далечна дистанция преодоля Ерсон на от страната с ръкавици и Бийн изравни резултата с 9:40 до края на редовното време.

Блу Джекетс: Домакин на Минесота в събота вечер.

Флайърс: Домакин на Калгари в събота.