Голът на Брандън Саад за продължения дава победа на Сините с 5-4 над Wild
AP News | 2024-03-23 | 23:16:18

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Джордан Киру отбеляза хеттрик, а Брандън Саад отбеляза 2:05 минути след продължението, за да донесе на Сейнт Луис Блус победа с 5-4 над Минесота Уайлд в събота.

Джейк Съседите отбелязаха и за сините, които имат 6-1 в последните си седем мача. Павел Бухневич направи три асистенции, а Джордан Бинингтън направи 30 спасявания.

Марко Роси отбеляза два пъти за Уайлд. Маркус Йохансон и Брок Фабер също отбелязаха голове за Минесота, докато Марк-Андре Фльори записа 22 спасявания.

Сините и Уайлд следват Вегас в надпреварата за второто място с уайлд кард в Западната конференция. Победата беше втора поредна за Сейнт Луис. Дивите паднаха до 6-2-2 в последните си 10, когато откриха домакинство от шест мача, което можеше да реши съдбата им в плейофите.

В допълнителния период Роси почти завърши своя хеттрик, но Бинингтън получи ръка на опита си. След това от другата страна Саад се освободи с шайбата и победи Фльори с китка отпред.

Сините изоставаха с 3-2 в началото на третия период, но Киру изравни резултата с втория си удар в мача, удар от 40 фута, който победи екранирания Фльори.

След това Киру даде на сините води по средата на третия, завършвайки своя хеттрик с чиста китка през рамото на Фльори.

Фабер изравни резултата 4-4, хвърляйки се на отскок с 5:09, за да играе, за да форсира продължение.

Роси направи 2-1 Уайлд в средата на втория период. Малко повече от минута по-късно Дивите имаха проблеми с изчистването на зоната си и Бухневич намери Киру на лявата греда за пренасочване покрай Фльори, за да изравни резултата 2-2.

Минесота си върна преднината пет минути преди края на втория, когато центриращият пас на Матс Зукарело се отклони от скейта на Роси за неговия втори в мача и 20-и за сезона.

Бранителят на сините Ник Леди игра в своите 1000 мач в кариерата в събота. Леди учи в гимназията в предградието Идън Прери, Минесота, и играе за Университета на Минесота, преди Уайлд да го изберат в първия кръг на Драфта на НХЛ през 2009 г.

Блус: домакин на Вегас в понеделник.

Див: домакин на Сан Хосе в четвъртък.