Голът на Marchessault от празна врата в продължението издига Вегас над Wild 2-1
AP News | 2024-03-30 | 00:48:33

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Джонатан Марчесо вкара гол на празна врата 3:30 след продълженията, за да донесе на Вегас Голдън Найтс победа с 2-1 над Минесота Уайлд в събота.

Минесота отчаяно иска да направи нагоре в битката за последното плейофно място в Западната конференция, извади вратаря Филип Густавсон около три минути след допълнителния период. Но Вегас овладя шайбата и Маршесо отправи удар близо до собствената си синя линия, който намери вратата за 40-ия си гол за сезона.

В резултат на това Вегас спечели две точки и Минесота нула, благодарение на правило, което наказва всеки отбор, който загуби, след като издърпа вратаря си в продълженията.

Майкъл Амадио също вкара, а Логан Томпсън спря 32 удара за Златните рицари, които са 5-0-1 в последното им шесто място и са на трето място в Тихоокеанската дивизия.

Кирил Капризов отбеляза единствения гол на Минесота. Густавсон направи 29 спасявания за Уайлд, които избледняват в надпреварата за плейофите, като трябва да преминат два отбора, за да спечелят последното място с уайлд кард на Запад.

С малко под шест минути до края на втория период Джак Айхел от Вегас получи петминутно основно наказание и наказание за неправилно поведение за пронизване на Капризов.

В последвалата пауър игра, Капризов направи доста раздаване с Мат Болди и победи Томпсън през рамо, за да изведе Минесота на върха с 1-0.

Амадио изравни с 6:17 за да играе в третата, след като дълъг пас на Алек Мартинес удари Чандлър Стивънсън в крачка на синята линия на Минесота. Стивънсън и Амадио пробиха 2-на-1, като Амадио взе пас от горния слот и победи чисто Густавсон с удар с ръка.

Golden Knights: Домакин Ванкувър във вторник вечер.

Wild: Домакин Отава във вторник вечер.