Голът на Tippett помогна да издигне Флайърс над Старс с 5-1 за пета поредна победа
AP News | 2024-01-19 | 05:09:35

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Оуен Типет вкара два пъти, включително гол на Highlights в края на третия период, Скот Лаутън направи дузпа удар и Филаделфия Флайърс победиха Далас Старс с 5-1 в четвъртък вечер за петата си поредна победа.

Шон Уокър и Кам Аткинсън също вкараха за Филаделфия, която надигра Далас с 43-16. Морган Фрост добави две асистенции, а Сам Ерсон направи 15 спасявания за Флайърс, които прекъснаха серия от седем загуби на Старс.

Типет постави удивителен знак за победата при оставащи 5:30 часа той се завъртя покрай защитника Джоел Ханли, преди да стреля с обратна ръка покрай ръкавицата на Джейк Йотингер за ослепителен гол.

Тайлър Сегуин вкара за Далас, който загуби едва за втори път през последните шест.

Филаделфия влезе на второ място в дивизия Метрополитън и се намира удобно на място в плейофите. Флайърс се стремят да се завърнат в следсезона за първи път от 2020 г.

Този сезон беше забележителен обрат за Флайърс, които преразгледаха фронт офиса си, след като спечелиха само 56 мача общо през последните два сезона. Бившият Флайърс Кийт Джоунс и Дани Бриер поеха съответно президент и генерален мениджър, а Дан Хилфърти беше определен като гуверньор на клуба.

Те нарекоха подхода си „Нова ера на Orange“ и поставиха като приоритет да бъдат прозрачни в комуникацията с феновете и да се свързват с бившите флайърс, нещо, от което клубът се бе отказал преди промените през последния извънсезонен период .

Треньорът Джон Торторела остана и комбинация от утвърдени ветерани и млади начинаещи отговориха добре на неговия взискателен стил през втория му сезон начело.

Уокър започна вкарването на една минута преди края на първия период, побеждавайки Йотингер от страната на блокиращия, след като остана съвсем сам след звезден пас между краката на Фрост от дъските към слота.

Флайърс поведоха с два гола 3:30 часа във втория, когато Типет вкара своя 12-и, като изстреля китката си над дясното рамо на Йотингер след победа в лицево лице на Шон Кутурие.

Филаделфия доминираше през първите 26½ минути, регистрирайки 21 от първите 22 удара. Далас не отбеляза втория си удар към вратата до 13:48, оставайки във втория, когато Еса Линдел се доближи до Ерсон.

Далас спечели таблото със 7:18, за да играе във втория, когато Сегуин открадна шайбата от Уокър дълбоко в зоната на Филаделфия, след което стреля високо над Ерсон за неговия 17-и гол.

Йотингер, който играе в четвъртия си пореден мач, след като пропусна 12 поредни поради контузия в слабините, направи 38 спасявания. Пазачът на мрежата от Далас продължи да се състезава с един гол с няколко силни спирания във втория, отказвайки Уокър от близка дистанция и нанасяйки удар с ръкавица на Фрост през трафика на силна игра на Филаделфия.

Филаделфия вкара рядък гол в пауърплей 44 секунди след третата, когато Аткинсън отбеляза от близко разстояние. Филаделфия, която влезе последна в НХЛ с предимството на хората, записа едва 18-ия си гол от пауърплей за сезона.

Лаутън вкара от дузпа при 10:44 оставащи, след като бе изтеглен от опит за отцепване на Ханли.

Звезди: В Ню Джърси ще се изправят срещу Дяволите в събота вечер.

Флайърс: Играйте втория мач от четири мача домакинство в събота срещу Колорадо.