Голдин, Уедърспун водят номер 20 във Флорида Атлантик до победа с 95-82 OT срещу Уичита Стейт
AP News | 2024-02-11 | 21:58:02

Уичита, Кс. (AP) — Владислав Голдин имаше 20 точки, а Брандън Уедърспун вкара 19, за да изведе номер 20 Флорида Атлантик до победа с 95-82 продължение срещу Уичита Стейт в неделя.

Флорида Атлантик (19-5, 9- 2 Американска атлетическа конференция) доминираха в продълженията, надминавайки Уичита Стейт с 21-8. Совите отбелязаха 47,2% за мача.

Ксавие Бел завърши с 25 точки извън пейката за Уичита Стейт (10-14, 2-9). Колби Роджърс имаше 21 за петата си поредна двуцифрена игра. Шокърс стреляха 50.8% от терена.

Бел удари 3 42 секунди до края на второто полувреме, за да поведе със 73-72. Късни наказателни удари и за двата отбора изпратиха мача до продължения, равенство 74-74.

Флорида Атлетик направи 0 за 6 от пода, за да започне мача, но успя да ограничи Уичита Стейт до само девет точки в тази част. Weatherspoon беше жизнено важен за получаването на ранна инерция на Owl с осем точки в първите шест минути.

Оборотите измъчваха Уичита Стейт и Флорида Атлантик се възползваха от това с 16 точки от 17 Шокиращи загуби. Това беше 11-ият път, в който Шокърс имат 14 или повече загуби този сезон.

Флорида Атлантик: Бухалите имаха 44 точки в боя и стигнаха само 7 за 23 от 3-точковата линия. Наказателните удари бяха ключови – Флорида Атлантик отбеляза 20 за 22 от линията на наказателни удари.

Уичита Стейт: Шокърс стреляха изключително добре по топката, но провалът беше загубата. Уичита Стейт влезе в играта само с 13 пропуснати топки в последните два мача, но се класира на 273-то място в страната по съотношение асистенция към пропусната игра от 0,95.

Флорида Атлантик: Храмът е домакин в четвъртък вечер.

Щат Уичита: Посещава Източна Каролина в четвъртък вечер.