Големите конферентни състезания се загряват надолу по участъка
AP News | 2024-02-20 | 12:56:34

Конферентните състезания се спускат към финалната линия и докато номер 1 в Южна Каролина на практика избяга от SEC, много от другите силни пет лиги все още са готови за грабване.

The Gamecocks имат преднина от три мача пред LSU с четири оставащи състезания за отбора на Dawn Staley. LSU беше предсезонният избор за победа, след като Южна Каролина загуби всичките си петима титуляри от миналия сезон. Южна Каролина може да подпечата четвъртата си титла от конференцията за пет години с две победи тази седмица над Алабама в четвъртък и Кентъки в неделя.

Не. 3 Станфорд също е на добра позиция да спечели своя 27-ми редовен сезон Pac-12 шампионат, като има преднина от два мача пред USC, Oregon State и Colorado. Кардиналът, който играе последния си сезон в конференцията, има сравнително лесен график с домакински мачове срещу Аризона и Аризона Стейт, преди да пътува, за да се изправи срещу Орегон и Орегон Стейт.

Докато Южна Каролина и Станфорд имат възглавници в своите конференции, Virginia Tech, Ohio State и Oklahoma имат по един мач преднина в ACC, съответно Big Ten и Big 12.

Хоки водят в Сиракуза с мач и на Щат Северна Каролина с 1 1/2 мача. Virginia Tech има три оставащи мача, срещу Северна Каролина, Нотр Дам и Вирджиния. Оранжевите играят с Duke, Pitt и затварят с N.C. State.

Оклахома може да е в най-тежката надпревара с предимство от един мач пред Тексас, Западна Вирджиния и Канзас Стейт. The Sooner видяха своята поредица от девет победи в събота със загуба от Mountaineers.

Щатът Канзас и Западна Вирджиния играят в сряда, а Оклахома е домакин на Тексас на 28 февруари. Тези два мача могат да допринесат много за определянето кой ще спечели титлата.

Малко отбора напоследък бяха по-горещи от щата Охайо, тъй като Buckeyes спечелиха 12 поредни победи. Те имат преднина от една игра пред Айова за лидерството в Голямата десетка. Тези два отбора играят отново в Айова на 3 март. Преди този реванш Хоуки гостуват на третото място Индиана в четвъртък. Hoosiers бяха втори, докато не загубиха от Илинойс в понеделник.

Не само големите конференции са тесни. Ето няколко междинни големи конференции, които имат голяма седмица напред.

MAC ATTACK

Първото място може да бъде на линия в събота, като Ball State гостува в Толедо в събота. Двата отбора са изравнени на върха в класирането при 11-1. Бол Стейт взе първата среща с 14 точки миналия месец. И двата отбора имат мачове в сряда преди шоудауна през уикенда.

ГОЛЯМОТО НЕБЕСНО РАЗБИРАНЕ

Северна Аризона и Източен Вашингтон са на върха на Big Sky Conference с 11-2. Те ще се изправят един срещу друг в четвъртък във Вашингтон. Дървосекачите спечелиха първата среща след продължения у дома.

СЪСТЕЗАНИЕ В ЛИГАТА IVY

Не. 25 Принстън спечели 15 поредни мача и е мач пред Колумба в класирането на Ivy League. Тигрите спечелиха първата среща миналия месец и двата отбора играят в Ню Йорк в събота с първо място в конференцията. Те споделиха титлата от редовния сезон миналата година, първата в историята на Колумбия.