Големият тайбрек на Кабайеро в 10-ия ининг вдига Рейс над Янкис с 2-0
AP News | 2024-04-20 | 21:57:18

НЮ ЙОРК (AP) — Хосе Кабайеро удари зелен двоен гол в 10-ия ининг и Тампа Бей Рейс победи Ню Йорк Янкис с 2-0 в събота.

Кабалеро откри 10-ия, като изпълни 0-2 бърза топка от Кейлъб Фъргюсън (0-3) над централния играч Алекс Вердуго, за да вкара лесно автоматичния бегач Ричи Паласиос. Кабайеро открадна трети и вкара само един гол от бившия янки Бен Рортвед.

Джейсън Адам (1-0) оттегли Хуан Сото, Арън Джъдж и Антъни Рицо в деветия. Той накара Сото да удари летяща топка към предупредителната пътека в лявото поле и предизвика освирквания на Джъдж, който удари за четвърти път.

Гарет Клийвинджър хвърли 1-2-3 10-и за първия си удар спасяване от висшата лига, завършване на четири удара и първото изключване на лъчите този сезон. Ню Йорк беше празен за трети път.

След церемония преди мача в чест на пенсиониращия се телевизионен оператор Джон Стърлинг, янките загубиха за четвърти път в шест мача.

Титулярът на Ню Йорк Нестор Кортес избягваше проблемите през части от мача си и допусна шест попадения в седем ининга. Левичарят отбеляза най-високата деветка за сезона и не успя нито един.

Зак Ефлин от Тампа Бей се изправи срещу Кортес, допускайки три попадения за шест ининга. Ефлин позволи две попадения на Сото.

Лъчите започнаха добър ред за удари срещу Кортес, който беше подпомогнат от силно хвърляне от централния полеви играч Трент Гришам към третия, който улови Рене Пинто, който се опитваше да продължи напред към сингъла от трети ининг на Янди Диас.

СТАЯ ЗА ТРЕНЬОР

Лъчи: OF Джош Лоу (обтегнат десен наклонен) не почувства никаква болка след първия си рехабилитационен мач с Triple-A Durham в петък и се очакваше отново да играе извън полето, преди да стане прилепи като определен нападател в неделя. … INF Тейлър Уолс (хирургия на дясно бедро) беше прехвърлен към 60-дневния IL.. … RHP Договорът на Еразмо Рамирес беше избран от Дърам, а LHP Джейкъб Лопес беше избран за Булс.

НАГОРЕ СЛЕДВАЩО

Rays RHP Аарон Сивале (2-1 2.74 ERA) се противопоставя на Ню Йорк RHP Луис Гил (0-1, 3.86) във финала на серията в неделя следобед.