Голямата 4-та четвърт на Джейлън Браун отведе Селтикс до победа със 114-97 над Меджик за начало с 14-0 у дома
AP News | 2023-12-17 | 00:40:34

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун вкара 17 от своите 31 точки в четвъртата четвърт, за да изведе Бостън до 114 -97 победа над Орландо Меджик в неделя, която подобри най-добрия рекорд на Селтикс в НБА у дома до 14-0.

Това е вторият най-добър старт на Селтикс у дома след клуба от 1957-58 г., воден от Бил Ръсел, който започна със 17 поредни победи, след като спечели първата от своите 17 титли в НБА.

Джейсън Тейтъм добави 23 точки, Кристапс Порзингис имаше 15 точки и 10 борби, а Джру Холидей вкара 14 точки за Бостън , който завърши серия от последователни игри в TD Garden срещу Magic за общо петата си поредна победа.

Паоло Банчеро поведе Орландо с 36 точки и 10 борби. Джалън Съгс добави 13 точки за Меджик, който вкара едва 38,2%.

Порзингис и Ал Хорфорд се завърнаха в състава на Бостън, след като пропуснаха победата със 17 точки в петък. Порзингис бе отстранен от терените заради контузия на прасеца, а 37-годишният Хорфорд за почивка, след като игра вечерта по-рано.

Селтикс водеха с девет на влизане в последната четвърт и Браун вкара 10 от първоначалните си 12 точки, за да им помогне да запазят дистанцията си. Той го направи от различни зони на пода, свързвайки тройка от горната част на клавиша и десния ъгъл, за да върви заедно с лявата основна линия и скоковете на фаул линията.

Той добави преход 3 това даде предимство на Бостън със 103-86 с 6:25 за игра и затвори голямата си последна четвърт с изчезване от дясното крило.

Тейтъм получи третия си фаул по средата на втората четвърт, когато треньорът на Меджик Джамал Мозли предизвика блокиращо обаждане срещу Франц Вагнер, но това не навреди на атаката на Селтикс.

Селтикс току-що пробягаха с Тейтъм в края на пейката.

Отборите бяха изравнени на 41 след скока на Банчеро с 5:48 до края на полувремето, преди Браун да вкара девет точки по време на Увеличение от 20-5 в продължение на почти пет минути, което тласна Селтикс до преднина от 61-50 на полувремето.

Меджик се опитаха да играят някаква зонова защита по време на частта, но това просто не забави удара на Бостън .

Магия: Организирайте загряването в сряда вечер.

Селтикс: В Уориърс във вторник, първият от четири поредни на Западния бряг.