Голямата четвърта четвърт на Стивън Къри изпрати Уориърс над Нетс със 124-120, за да сложи край на пропуска от три мача
AP News | 2023-12-17 | 06:16:04

САН ФРАНЦИСКО (АП) — Стивън Къри вкара 12 поредни точки в четвъртата четвърт по пътя към 37, Клей Томпсън добави 24 точки с една след друга навременни тройки в последните минути, а Голдън Стейт Уориърс прекъсна серия от три загуби, като победи Бруклин Нетс със 124-120 в събота вечер.

Кам Томас вкара 41 точки при стрелба от 15 за 24 с пет тройки, а Спенсър Динуиди добави 16 точки и най-добрите за сезона 14 асистенции за Нетс, които загубиха за трети път в четири мача по време на сегашния си ход от пет мача на Запад.

3 на Ройс О'Нийл го намали до 120-118 с 2:14 за игра, а Томпсън пропусна 3. Къри преобразува на къс скок с 56 секунди до игра и отново със 17,3 до края. Той беше 7 за 7 за 16 точки в последния период.

Къри направи зелена топка с оставащи 6:46, след което скочи следващия път, преди Томас да изравни 3 минути по-късно. Къри го прехвърли и отговори от дълбоко - не веднъж, а два пъти подред.

Уориърс имаха затруднения в заключителните мачове, но този път успяха въпреки 14-те си загуби, водещи до 29 точки на Бруклин.

Новобранецът на Уориърс Брандин Подзиемски записа 19 точки, пет борби и пет асистенции, като направи своя втори пореден старт, като Андрю Уигинс влезе от пейката за втори пореден мач — и едва за втори път в редовния сезон в кариерата си.

Дарио Шарич вкара 12 точки от резервната скамейка, докато Крис Пол влезе и направи 11 асистенции в първия домакински мач на Голдън Стейт и втори като цяло, откакто Дреймънд Грийн беше наказан за неопределено време от НБА, за да поработи върху поведението си след удара Центърът на Финикс Юсуф Нуркич в лицето.

Треньорът Стив Кер отказа да предостави подробности каква помощ получава Грийн.

„Наистина не мога да споделя това. Това е наистина лично“, каза Кер. „Това, което мога да ви кажа е, че Дреймънд има нашата пълна подкрепа, че самият Дреймънд е много отдаден на създаването на промяната, която той иска да види и която всички ние искаме да видим.“

Голдън Стейт загуби общо 12 от 16, но удължи поредицата си от победи у дома до пет мача.

„Знаем, че сме способни да продължим напред и мисля, че това предстои, ” каза Кер.

Нетс: В Юта в понеделник вечерта, преди да се върне у дома.

Уориърс: В Портланд в неделя, за да завършат последователно домакинството.