Голямото първо полувреме на Брандън Милър помогна на Хорнетс да прекъсне поредицата от 3 победи на Меджик 124-115
AP News | 2024-04-06 | 03:49:04

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Брандън Милър направи първите си 10 удара от полето и завърши с 30 точки, когато Шарлът Хорнетс откъсна поредицата от три победи на Орландо Меджик със 124-115 в петък вечер.

Майлс Бриджис добави 23 точки, а Грант Уилямс добави 18 точки, като Хорнетс спечелиха едва за втори път в последните си 11 мача .

Паоло Банчеро имаше 32 точки, осем борби и осем асистенции за Меджик, докато Франц Вагнер добави 22 точки.

Орландо (45-32) се изравни с Ню Йорк Никс за четвъртото място в Източната конференция и се надяват да направят крачка към осигуряване на предимство на домашния корт в първия кръг на плейофите.

Но Меджик се натъкнаха на главоболие в Милър.

Избраният номер 2 направи пет тройки и имаше 24 точки по-малко от две минути след втората четвърт, когато Хорнетс натрупаха преднина от 45-27. Милър завърши първото полувреме 10 от 10 от полето, присъединявайки се към Стеф Къри като единствения играч в историята на лигата, който записа първо полувреме с отбелязване на поне 25 точки и перфектна стрелба от полето и фаул линията, докато опитваше минимум пет тройки.

Милър също измести изпреварените Лука Дончич и Антъни Едуардс на пето място в аналите на НБА за 3s, направени за сезон от новобранец със 173. Кийгън Мъри постави рекорда миналия сезон с 206.

Шарлът водеше с 19, но Меджик се върнаха към четири с 9 1/2 минути, за да играят зад Вагнер, който вкара 13 точки в четвъртата четвърт.

Но Хорнетс се върнаха напред с двуцифрен резултат, след като Васа Мичич намери Уилямс за отворено 3 от върха на ключа след пик и поп. Шарлот завърши мача с Васа Мичич, който улови изходящ пас и направи пас с една ръка напред към Милър за пазенето.

Мичич имаше 14 точки и девет асистенции.