Гордън, Йокич водят Нъгетс до ръба на победата със 112-105 над Лейкърс в мач 3
AP News | 2024-04-26 | 06:56:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Арън Гордън има 29 точки и 15 борби, Никола Йокич добави 24 точки , 15 борби и девет асистенции и Денвър Нъгетс се придвижиха до прага на втория кръг с победа със 112-105 над Лос Анджелис Лейкърс в мач 3 от серията от първия кръг в четвъртък вечер.

Джамал Мъри вкара 22 точки, докато защитаващият титлата на НБА Нъгетс спечели 11-ата си поредна среща с ЛеБрон Джеймс и Лейкърс в доминиращ стил.

Майкъл Портър младши добави 20 точки за Денвър, който пое контрола през третата четвърт и премина през последните минути до петата си поредна победа на пътя над Лос Анджелис, започвайки с размаха си на финалите на Западната конференция от миналия сезон.

Мач 4 е събота вечер в Лос Анджелис. Нито един отбор от НБА не се е възстановявал от пасив от 0-3 в плейофите.

Антъни Дейвис имаше 33 точки и 15 борби, а Джеймс добави 26 точки и девет асистенции в седмата поредна загуба на Лейкърс след сезона от Денвър над последните две години. Лос Анджелис не е побеждавал Нъгетс от 16 декември 2022 г.

Остин Рийвс вкара 22 точки за Лос Анджелис, който навлезе в следсезона с до голяма степен изключителна игра след празниците, завършила с впечатляваща победа над Ню Орлиънс, за да грабне седмия поставен.

Но Нъгетс са същият кошмарен мач за Лейкърс — или за който и да е опонент, всъщност — какъвто бяха преди година на финалите на конференцията.

Дейвис и Джеймс отново бяха изключителни, но те могат не го прави сам. Лейкърс пропуснаха 15 от първите си 16 опита за 3 точки в игра 3, като изминаха почти 34 минути между кошовете за 3 точки.

Д’Анджело Ръсел остана без гол за 24 минути игра за Лейкърс, които направиха само две асистенции от непостоянната си трета опция в нападение. Ръсел пропусна всичките си седем удара, включително шест опита за 3 точки.

Междувременно Гордън записа най-резултатния си мач в последните две плейофни серии на Нъгетс, подчертан с 10 точки през третата четвърт, докато Денвър пое контрола. Йокич направи девет от своите 13 удара и едва пропусна своя 17-и трипъл-дабъл в кариерата след сезона.

Вторите поставени Нъгетс започнаха защитата на титлата си с две победи в Денвър, отдръпнаха се късно в мач 1, преди да грабнат мач 2 с яростно завръщане, завършило с победния скок на Мъри при сирената.

След издухване преднина от 20 точки през втората половина на мач 2, поставените под седмо място Лейкърс бяха оставени да се чувстват разочаровани, превъзхождани – и от време на време объркани, според Дейвис, който каза, че Лейкърс понякога не знаят какво правят, когато са изправени пред Офанзивната гъвкавост на Денвър.

Нито един от тези проблеми не беше облекчен в мач 3 и сега Лейкърс са на една загуба от края на забележителния 21-ви сезон на Джеймс в НБА. Лос Анджелис не беше играл домакински мач от 16 дни и спечели само веднъж у дома от 24 март насам.

Нъгетс постигнаха 16-4 в плейофите от миналия сезон и изглеждат способни да направят още една пара. през постсезона, след като се справи удобно с талантливия Лейкърс в три мача.

Мачът с Денвър е брутален дори при редовните играчи на Лейкърс, които играят добре, а изчезването на Ръсел беше усложнено от друга тиха игра от титуляра Руи Хачимура , който имаше само пет точки, докато отправи четири удара за 28 минути.

Денвър превърна малък дефицит на полувремето в преднина от 10 точки със серия от 24-10, за да започне второто полувреме, водени от Гордън и Мъри, които комбинираха 19 точки в третата четвърт. Лейкърс никога не се доближаваха по-малко от осем точки в края на четвъртата четвърт.

Докато феновете на Лейкърс напуснаха сградата в последните минути, малка група в края на Лейкърс скандираха „Пожар Дарвин!“ към треньора на Лейкърс Дарвин Хам.

Докато борбите на Хачимура и Ръсел го направиха без значение, Спенсър Динуиди имаше осем точки, тъй като Лейкърс най-накрая получиха гол от резервната скамейка от някой друг, а не от Taurean Prince, единствената резерва на Лос Анджелис, която отбелязва в тези два мача в Денвър.

Суингменът на Лейкърс Джаред Вандербилт не се завърна от изкълчването на десния крак, което го извади от 1 февруари. Кам Редиш и Крисчън Ууд също останаха извън терена с контузии, но Хам каза, че отборът ще има значителни актуализации в петък.