Грешките на Chiefs доведоха до 2 дефанзивни TD от Raiders при загуба с 20-14 на Коледа
AP News | 2023-12-25 | 23:56:33

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Isiah Pacheco напусна терена след поредната неуспешна офанзивна серия, опита се да седне на една на изпитните маси от страничната линия на Канзас Сити и веднага го накара да се срути върху него, изпращайки Chiefs да избягат обратно върху гърба му.

Коледно обобщи Коледа за защитаващите шампионите на Super Bowl.

В едно от най-небрежните изпълнения в ерата на Патрик Махоумс, Чийфс позволиха на Рейдърс да вкарат отбранителни тъчдауни в интервал от 7 секунди, изпълниха куп дузпи, пуснаха повече подавания и като цяло бяха неспособни в атака.

На два пъти те не успяха да реализират на четвърто място през второто полувреме, включително веднъж в Raiders 10, като изходът все още не е решен.

Резултатът беше загуба с 20-14, която не само отказа на Канзас Сити възможността да спечели AFC West за осми пореден сезон, но също така нанесе на отбора на треньора Анди Рийд осакатяващ удар върху надеждите му да спечели номер 1 в схемата в AFC.

След начало с 6-1, Chiefs (9-6) загубиха три от последните си четири, четири от последните си шест и пет от последните си осем мача.

Нямаше много Струва си да се радвате за поп звездата Тейлър Суифт, която излиза с тайт енда на Чийфс Травис Келс и която влезе на стадион Ароухед заедно с Дядо Коледа преди мача.

Шефовете направиха трима и аут при всеки от първите си два изстрела с топката и нещата така и не се подобриха наистина до края на мокър следобед.

Въпреки че разиграванията само на секунди една от друга струваха толкова скъпо на Chiefs.

The Chiefs успяха да проработят един трик по-рано в мача, когато Mahomes и Pacheco се разделиха широко и рънингбекът даде знак в задното поле за директен удар, който отне 12 ярда за резултат. Но когато те опитаха друга трикова игра, с още един директен удар към Пачеко, той се опита да предаде на Махомес и топката удари тревата.

Билал Никълс беше там за Рейдърс, като я заграби и вкара за тъчдаун и преднина с 9-7.

В следващата игра Mahomes погледна вдясно и хвърли паса си късно към страничната линия, а Джак Джоунс излезе пред него. Защитният бек на Рейдърс се отдръпна от другата страна недокоснат от 33 ярда за резултат, втория избор 6 за него от толкова седмици – и такъв, който той изглежда успя да увенчае, като симулира, че даде топката на дете, седнало на трибуните.

Толкова за Весела Коледа в Канзас Сити.

Все пак Чийфс си дадоха шанс, когато Махоумс удари Ричи Джеймс за печалба от 45 ярда в завършващите минути, след което намери Джъстин Уотсън в крайната зона няколко минути по-късно.

Но защитата на Канзас Сити, която беше единствената ярка точка през целия мач, позволи на Замир Уайт да се разхлаби за първи даун, който отложи мача.

Махоумс беше на 27 от 44 за 235 ярда с този TD и прихващане, докато втори избор беше отменен при преглед. Той също така беше уволнен четири пъти, включително три от Малкълм Кунс, който изглеждаше в заден план на Чийфс при всяка игра.

Пачеко успя да измине само 26 ярда при завръщането си от контузия в рамото, преди да напусне играта през протокола за сътресение.

Междувременно Рейдърс бяха оставени да пушат пури за победа в гостуващата съблекалня, за да увенчаят победа, която запази надеждите им за плейофи живи, и такава, която сложи край на серия от загуби на техните дългогодишни съперници в дивизията до сезон 2020.