Грейсън Алън вкарва 32, изравнява рекорда в кариерата си с 9 тройки, Сънс победиха плъзгащия се Сиксърс със 115-102
AP News | 2024-03-21 | 06:32:19

ФЕНИКС (AP) — Грейсън Алън отбеляза 32 точки и изравни рекорд в кариерата си с девет тройки, повеждайки Финикс Сънс срещу Филаделфия 76ърс със 115-102 в сряда вечерта.

Алън отправи 10 от 17 удара от полето, включително 9 от 15 от далечно разстояние. Той направи поне осем тройки в седем мача този сезон, което е второ място в НБА след Стивън Къри от Голдън Стейт.

Кевин Дюрант добави 22 точки за Слънцата, докато Девин Букър имаше 18 точки, девет борби и 11 асистенции, малко по-малко от първия му трипъл дабъл в редовния сезон.

Сиксърс изостанаха с 26 точки в началото на четвъртия, но намалиха преднината на Сънс до 102-91 с 5:15 преди края. Дюрант и Алън удариха 3s при последователни притежания, за да върнат ралито.

Алън удари последователно 3s, притиснати около кофата на Дюрант, за да даде преднина на Слънцата с 81-64 с 4:32 остават до края на третата четвърт. Финикс завърши четвъртината със серия 17-2 за предимство от 90-66, насочвайки се към четвъртата част.

Филаделфия бе воден от Кели Оубре младши с 18 точки, докато Камерън Пейн и Джеф Доутин младши отбелязаха 12 от пейката. Сиксърс направиха само 7 от 18 (38%) наказателни удара.

Сиксерс продължиха удълженото си пързаляне – имат рекорд от 9-18 от 25 януари. Това е удължение, което приблизително отразява времето, което седемкратният център на звездите Джоел Ембийд пропусна след операция на лявото коляно.

Дюрант, 14-кратен участник в Мача на звездите, изпревари Шакил О'Нийл за осмо място в списъка с голове в кариерата на НБА. 35-годишният има 28.610 точки. Следващият в списъка е Уилт Чембърлейн, който има 31 419.

Слънцата започнаха трудно, като пропуснаха първите си осем удара, докато обърнаха топката четири пъти. Те се възстановиха набързо, използвайки серия от 23-6 през втората четвърт, за да стигнат до предимство от 60-47 на полувремето въпреки 13 проиграни топки.

Слънцата вкараха 10 от 20 (50%) от 3 точки и имаше предимство от 34-18 борби преди почивката. Алън поведе с 13 точки, правейки 4 от 7 тройки.

76ers: домакин на Атланта в четвъртък вечер.

Сънс: в Лейкърс в петък вечер.