Грейсън Алън води балансирани усилия за Сънс, които отдръпнаха късно за победа със 123-113 над Лейкърс
AP News | 2024-02-25 | 01:16:20

ФИНИКС (AP) — Грейсън Алън вкара 24 точки, Кевин Дюрант добави 22 и Финикс Сънс се оттеглиха късно в четвъртия четвърт, за да победят Лос Анджелис Лейкърс със 123-113 в неделя.

Алън и Ройс О'Нийл отбелязаха важни тройки при взаимно притежание, за да изведат Сънс със 116-104 три минути преди края . Юсуф Нуркич добави 18 точки, 22 борби и седем асистенции.

Лейкърс изоставаха с 20 точки в края на първата четвърт, но бавно намалиха пасива до 92-90 в края на третата част. Финикс отговори със следващите шест точки и не изостана на четвъртата.

ЛеБрон Джеймс поведе Лейкърс с 28 точки при стрелби от 12 от 19 и също имаше 12 асистенции. Антъни Дейвис имаше 22 точки и 14 борби.

Четирима титуляри на Финикс отбелязаха поне 20 точки и Слънцата имаха предимство от 51-34 борби. Девин Букър вкара 21, а О’Нийл добави 20. Бол Бол отбеляза 11 точки за 24 минути от пейката.

Слънцата поведоха с 38-18 в края на първата четвърт, преди да се задоволят с предимство от 45-28 във втората. 45-те точки бяха най-много отбелязани от Финикс за една четвърт този сезон. Лейкърс намалиха това предимство през второто, но все още изоставаха със 72-63 на почивката.

Д'Анджело Ръсел поведе Лос Анджелис с 18 точки през първото полувреме, докато Букър имаше 13 за Сънс.

p>

Трикратният играч на звездите на Сънс, Брадли Бийл, пропусна четвъртия си пореден мач заради опънато ляво подколенно сухожилие. Бийл е изиграл само 30 от 58-те мача на отбора този сезон заради различни контузии.

Финикс и Лос Анджелис са в подобна позиция приблизително две трети от редовния сезон. И двата отбора имат звездни състави, но се борят да избегнат турнира за игра в Западната конференция.

Слънцата влязоха в играта като поставени под номер 8 на Запада, докато Лейкърс бяха номер 9. Първите шест отбора във всяка конференция избягват турнира за игра и преминават към първия най-добър от седем кръг.

Лейкърс: в Клипърс в сряда.

Сънс: домакин на Рокетс в четвъртък.