Грийн отбелязва най-високите за сезона 37 точки, докато Рокетс печелят със 135-119 над Уизардс
AP News | 2024-03-15 | 04:40:49

ХЮСТЪН (AP) — Джейлън Грийн отбеляза най-високите за сезона 37 точки, докато Хюстън Рокетс натрупаха голяма преднина рано и стигнаха до 135 -119 победа над Вашингтон Уизърдс в четвъртък вечерта.

Фред ВанВлийт добави 27 точки за Рокетс, които спечелиха четвъртия си пореден мач.

Всички титуляри на Хюстън отбелязаха двуцифрени точки в втори мач, откакто Алперен Сенгун контузи коляното и глезена си в неделя. Рокетс изпревариха Вашингтон с 46-32, въпреки че бяха без големия звезден играч.

Джордан Пуул вкара 25 точки от резервната скамейка за Уизърдс, които загубиха втори пореден мач, след като спечелиха предишните си два. Дени Авдия добави 24 точки, а Кайл Кузма вкара 23 за Вашингтон.

Ракетите поведоха с цели 24 точки и бяха с 15 точки напред, за да отворят четвъртата четвърт.

Серия от 6-0 на Уизардс, с четири точки от Авдия, намали преднината на Хюстън до 112-101 в началото на четвъртата част. Но Рокетс се възстановиха и увеличиха предимството си до 121-105 в средата на четвъртината, задвижвани от две тройки на Грийн.

Вашингтон изоставаше с 13 по-късно в четвъртия, преди Хюстън да вкара следващите осем точки, с четири от новобранеца Амен Томпсън, за да направи 133-112 след около две минути преди края.

Рокетс водеха с 22 с около четири минути до края на третата четвърт, преди Вашингтон да намали преднината до 110-95, влизайки в четвъртата. Пул направи три тройки в тази част за Уизардс.

Уизардс: Посетете Чикаго събота вечер.

Рокетс: Домакин на Кливланд събота.