Грийн поставя върхове в кариерата си с 25 точки, 13 борби, докато Булс победи Никс със 108-100
AP News | 2024-04-06 | 04:56:19

ЧИКАГО (AP) — Джавонте Грийн постави върхове в кариерата си с 25 точки и 13 борби, Айо Досунму отбеляза 24 и Чикаго Булс победиха Ню Йорк Никс 108-100 в петък вечер.

Грийн, който прекара голяма част от сезона в G лигата, накара публиката да реве със своята експлозивност и забивки.

ДеМар ДеРозан вкара гол 20 и 10 асистенции, докато Никола Вучевич добави 16 точки и 13 борби. Андре Дръмонд грабна 16 борда, а Булс преодоляха голямото усилие на Джалън Брънсън, за да спечелят първата от трите срещи между двата отбора през последните 10 дни от редовния сезон.

Чикаго на девето място води Атланта с мач в Източната конференция. Булс, които притежават директния тайбрек, ще бъдат домакини на игра, ако завършат с идентични рекорди.

Брунсън имаше 35 точки и 11 асистенции, но Ню Йорк — равен с Орландо за четвъртият най-добър рекорд на Изток — загуба за четвърти път в пет игри.

Чикаго водеше с 20 през втората четвърт. Никс стигнаха до четири в третата и надвиха Булс с 31-20 в четвъртината. Булс върнаха преднината си до двуцифрено число в четвъртата, преди Ню Йорк да направи нов тласък.

Беше 101-97, когато Грийн върна пропуснатите 3 на DeRozan с оставащи малко повече от две минути. Айзая Хартенщайн от Никс изпълни наказателно хвърляне, но Вучевич отговори с 3, за да направи резултата 106-98.

Джош Харт от Ню Йорк, който отбеляза рекорд за сезона 31 срещу Сакраменто в четвъртък, беше изгонен след десният му крак удари Грийн в главата. Харт беше съблечен при движение към коша към края на първата четвърт и кракът му се повдигна и удари Грийн отстрани на главата му.

OG Anunoby изигра 28 минути и вкара 12 в първото си участие от 16 март насам. Защитният стопер пропусна предишните девет мача, след като хирургически ремонтираният му десен лакът се разболя.

Никс: Посещение на Милуоки в неделя вечер.

Булс: Посещение на Орландо в неделя вечер.