Грийнуей изравнява късно, Джокихарджу бележи в OT, за да издигне Sabres над Wild, 3-2
AP News | 2024-02-18 | 03:08:33

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Джордан Грийнуей изравни резултата 37 секунди до края, като вратарят Уко-Пека Лууконен беше изключен за допълнителен нападател, а Анри Джокихарджу вкара 1:29 в продължението, за да донесе на Бъфало Сейбърс победа с 3-2 над Минесота Уайлд в събота.

Luukkonen направи 31 спасявания, за да помогне на Бъфало да спечели за втори път в пет мача от паузата на All-Star. Кейси Мителщад също отбеляза.

Джоел Ериксон Ек и Деклан Чизхолм отбелязаха за Минесота, а Филип Густавсон направи 25 спасявания. Дивият спечели четири поредни победи.

Грийнуей изравни резултата, като вкара отбита топка пред мрежата. След това Jokiharju победи Gustavsson с удар на китката от горната част на слота.

След две нулеви периоди, Мителщад извади Бъфало на борда 39 секунди в третия период. Роденият в Туин Ситис заграби разхлабена шайба близо до синята линия на Wild и отправи удар с китката, който победи Густавсон под дясната му ръка.

По-малко от четири минути по-късно Ериксон Ек изравни с 25-ия си резултат за сезона, с един по-малко от най-високото си постижение в кариерата. Кирил Капризов пренесе шайбата дълбоко в зоната на Бъфало, повличайки две саби със себе си. Луконен загуби равновесие, когато Капризов върна шайбата обратно към Ериксон Ек, който я прати в отворената мрежа.

След това Конър Клифтън беше повикан за двоен минор, след като стикът му улови Джейк Мидълтън от Минесота в лицето. Сейбърс почти унищожиха мъжкото предимство на Уайлд, но Чизхолм вкара първия си гол в НХЛ след двубой 16 секунди до края на силовата игра.

Тейдж Томпсън изглежда даде преднина на Сейбърс с 1-0 късно в първия с пауър-плей гол. Но Уайлд оспори играта и беше решено, че скейтър на Сейбърс е бил в засада, анулирайки гола.

Сейбърс: домакин на Анахайм в понеделник вечер.

Уайлд: домакин на Ванкувър в понеделник вечер.