Гризлис с недостиг на ръце развалиха дебюта на Тери Розиър в Маями и донесоха 4-та поредна загуба в Heat, 105-96
AP News | 2024-01-25 | 05:17:04

МАЯМИ (AP) — Винс Уилямс младши вкара 25 точки, Г. Г. Джаксън добави 17 от резервната скамейка и играчът с малко Мемфис Гризлис развали дебюта на Тери Розиър в Маями, като оглави Хийт със 105-96 в сряда вечерта.

Скоти Пипън-младши и Джарън Джаксън-младши вкараха по 15 за Мемфис, който водеше през цялото второ полувреме. Джон Кончар имаше 11 точки и 10 борби за Гризлис.

Тайлър Херо вкара 18 за Маями, които изпуснаха четири поредни точки за втори път този сезон. Бам Адебайо завърши с 15 точки, 15 борби, седем асистенции и шест блокади за Хийт.

Джими Бътлър и Калеб Мартин също вкараха по 15, а Розиър — придобит във вторник при сделка с Шарлот — имаше девет при стрелба 3 за 11.

„Знаем, че нещата няма да станат перфектни веднага“, каза Розие. „Виждате оценката на отбора и виждате как вървят нещата. Но чувствам, че отговарям на културата на Heat и идвам направо, за да взема нещата от защитната страна и да оставя всичко останало да се оправи от само себе си. Всички сме баскетболисти, така че ще го разберем.“

Мемфис имаше девет играчи с контузии – Джа Морант и Стивън Адамс приключиха за сезона – и съставът, който Гризлис представиха, за да започнат вечерта, беше 25-ият от 44 мача този сезон. Взети заедно, петимата играчи, които започнаха играта за Мемфис, правят около $35 милиона този сезон и по-голямата част от тях отиват при Джарън Джаксън-младши.

Няма значение.

GG Jackson's Тройка при 4:30 до края на полувремето изведе Гризлис на върха след начална четвърт и половина, преднината на Мемфис беше 49-42 на почивката и достигна 14 до края на третата четвърт . Влизайки в четвъртото, Гризлис имаха преднина от 48-18 в точките при тройки и предимство от 32-9 при отбелязването на точки от пейката.

Маями стигна до 98-96 при тройка на Херо 2:01 преди края на мача, преди Гризлис да завършат мача със серия 7-0.

Grizzlies: Домакин на Орландо в петък.

Жега: Домакин на Бостън в четвъртък.