Гризман се очертава като съперник на Белингам за най-решителен играч в Испания
AP News | 2024-01-19 | 15:41:49

БАРСЕЛОНА, Испания (АП) — След като отбеляза страхотен победител, за да елиминира Реал Мадрид от Купата на Краля, Антоан Гризман отново засенчи Джуд Белингам в техния дуел да бъде смятан за най-решителния играч в Испания.

Гризман победи Винисиус Джуниор с топката, танцува надолу по крайната линия и насочи удар в единственото място, което можеше – под тънък ъгъл, точно над рамото на вратаря Андрий Лунин. Този трети гол в добавеното време изведе Атлетико завинаги напред при победата с 4-2 над Мадрид в Купата на Краля в четвъртък.

„Нашите резерви ни дадоха тласък, а след това магическият играч, какъвто е Гризман, го направи неговото нещо“, каза треньорът на Атлетико Диего Симеоне за ключовете към победата, които доведоха отбора му до четвъртфиналите.

Единствените две загуби на Мадрид в 29 мача във всички състезания през тази кампания, включително Шампионската лига, са в ръцете на Атлетико.

Гризман също отбеляза победител, когато Атлетико победи Мадрид с 3-1 в испанското първенство през септември. Той също така вкара за Атлетико при загубата с 5-3 от Мадрид в добавеното време миналата седмица в полуфиналите на Суперкупата на Испания, играни в Саудитска Арабия.

Победа или загуба от най-яростния съперник на Атлетико, Гризман даде всичко от себе си за своя отбор, като също така действаше като най-добрия плеймейкър и помагаше на халфовата си линия в защита – необходимост за всеки играч, който иска да остане в благоволението на Симеоне.

И това за играч, когото Барселона изпрати обратно в Атлетико след два разочароващи сезона, след като така и не успя да използва таланта си, който помогна на Франция да спечели Световната купа 2018.

След завръщането на Гризман в Атлетико през септ. 2021 г., сякаш никога не си е тръгвал. 32-годишният Гризман запечата името си в историята на Атлетико, като стана голмайстор за всички времена в Рияд. Клубът почете това постижение в четвъртък с фланелка с номер 174, която счупи предишния рекорд на Луис Арагонес. Тогава Гризман направи 175 гола в победата.

„Имахме късмета да победим Мадрид два пъти и е вярно, че сме много силни у дома“, каза Гризман. „Много съм доволен от усилията на целия екип. Уморени сме и нямаме много време за почивка (преди мач от лигата срещу Гранада в понеделник), но сме развълнувани.“

Докато Гризман продължи да процъфтява срещу Мадрид, Атлетико отново доказа, че е един от тях от много малкото отбори, които могат да попречат на Белингам да се развихри напълно.

Белингам удари рамката в началото на мача в четвъртък и изведе на Хоселу Мато 2-2, но не му беше отнето гол.

Белингам бързо се превърна в звезда от световна класа, след като премина в Мадрид от Борусия Дортмунд миналото лято. 20-годишният футболист отбеляза 17 гола, включително най-високите 13 в лигата, които се оказаха ключови за извеждането на Мадрид близо до върха на таблицата само на една точка зад изненадващия лидер Жирона.

Гризман току-що се подобри това съответства на общо 18 гола. Атлетико обаче има някои тежки загуби в лигата в последните кръгове и се озовава на пето място с цели 10 точки зад Мадрид.

Мадрид ще има шанса да си отмъсти за поражението за купата на 4 февруари, когато Атлетико гостува на Сантяго Бернабеу в лигата.

„Атлетико, като нас, положи огромни усилия. Никой не заслужаваше да загуби. Загубихме, но трябва да гледаме напред“, каза треньорът на Мадрид Карло Анчелоти. „Сега имаме две седмици, за да работим добре и да подобрим фитнеса си.“