Гвинея напредва към четвъртфиналите на Купата на Африка с късен гол да победи Екваториална Гвинея
AP News | 2024-01-28 | 21:32:48

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Мохамед Байо вкара в осмата минута на добавеното време, за да изпрати Гвинея на четвъртфиналите на Африка Купата на нациите с победа с 1-0 над Екваториална Гвинея с 10 играча в неделя.

Мачът вървеше към продължения, когато Ибрахим Диаките центрира за Боя, за да преодолее безизходицата с глава в близката греда .

Това на практика беше последното разиграване на мача, което остави изтощените екватогвински играчи да се свличат на терена. Мнозинството от 36 340 присъстващи фенове празнуваха, имайки предвид победата на Екваториална Гвинея с 4-0 над домакина Кот д'Ивоар в предишния мач – резултат, който почти нокаутира домакините.

Голмайсторът на турнира Емилио Нсуе пропусна дузпа в 69-ата минута, когато ударът му от точката срещна десния стълб. Той поддържаше нулевите удари в целта в играта до този момент.

Дузпата беше отсъдена чрез VAR за нарушение на защитника на Гвинея Секу Сила срещу Ибан Салвадор.

Защитникът на Екваториална Гвинея Федерико Бикоро получи директен червен картон в 55-ата за ритане на Байо при опит за изчистване.

Гвинея ще се изправи следващия път срещу седемкратния шампион Египет или Конго, които играха своя кръг -16 мач по-късно в неделя в Сан Педро. И двата отбора търсят първата си победа, след като завършиха наравно във всичките си групови мачове.