Гюндоган води при победата на Барселона с 10 играчи срещу Алавес с 3-1. Витор Роке вкарва преди да бъде изгонен
AP News | 2024-02-03 | 21:48:49

БАРСЕЛОНА, Испания (AP) — Илкай Гюндоган нагласи Роберт Левандовски и добави собствен гол, за да поведе 10-те играча на Барселона до победа с 3-1 срещу Алавес в Испания лига в събота.

Отборът на Шави Ернандес вече водеше с 3-1, когато резервата Витор Роке, който вкара третия гол на гостите, беше изгонен в 72-ата минута, след като получи два бързи жълти картона.

Левандовски сложи край на серия от шест рунда без гол, когато удари вратаря, след като получи централна топка от Гюндоган за откриването в 22-ата.

След като Алавес беше близо до изравняване в края на първото полувреме, Гюндоган умело стреля от воле при центриращ пас на Педри Гонсалес на далечната греда, за да удвои преднината в 49-ата.

Нападателят на Алавес Самуел Омородион отговори бързо на гола на Гюндоган с глава в 51-ата.

Но Роке, който влезе на мястото на Гюндоган, вкара за втори пореден мач, за да осигури победата в 63-ия, преди да остави гостите с човек по-малко.

Заемащата трето място Барселона се приближи до седем точки от лидера Реал Мадрид, който ще приеме четвъртия Атлетико Мадрид в неделя. Жирона, който е втори, има пет точки пред Барселона преди да приеме Реал Сосиедад по-късно в събота.