Хъбард, Матюс изведе Мисисипи Стейт до победа с 64-58 над номер 8 Обърн
AP News | 2024-01-27 | 01:24:34

СТАРКВИЛ, мис. (AP) — Джош Хъбард вкара 15 от своите 17 точки през второто полувреме, а Камерън Матюс имаше 14 точки и 11 борби, когато Мисисипи Стейт победи номер 8 Обърн с 64-58 в събота.

DJ Jeffries направи 3 от четири наказателни удара в последните 11 секунди и грабна 12 борби, за да подпечата победата за Мисисипи Стейт (14 -6, 3-4 SEC). Шакийл Мур вкара 12 точки, а Толу Смит добави девет точки и осем борби.

Джони Брум вкара 14 точки, а Джейлин Уилямс добави 10, за да поведе Обърн (16-4, 5-2).

Отборите се бориха в защита през първото полувреме. Мисисипи Стейт поведе с 15-10 след забивка на Матюс при 7:57 до края на полувремето. Нито един от отборите не отбеляза гол в последните 2:45 и те влязоха на полувремето при равен резултат от 21-всичко.

Обърн стреля с 28% през първото полувреме и направи само 2 от 10 удара отвъд дъгата. Мисисипи Стейт стреля с 32% през първото полувреме и направи само 1 от 12 опита от далечна дистанция. Булдогс изпревариха Тигрите с 27-14, включително 11 офанзивни борда.

Обърн: След старт с 5-0 в SEC и поява в топ 10 на класацията, Обърн отпадна два пъти поред в играта в лигата. Тигрите загубиха от съперника си Алабама в сряда.

Щат Мисисипи: С последователни пътувания до Оле Мис и Алабама следващата седмица, победата над Обърн беше необходима, за да засили надеждите на Булдогс в турнира NCAA. Мисисипи Стейт има победи срещу два отбора от топ 1, след като победи Тенеси по-рано през сезона.

Обърн: Домакин на Вандербилт в сряда.

Щат Мисисипи: Пътуване до съперника Оле Мис във вторник.