Халибъртън получава помощ от резервите на Индиана, докато Пейсърс печелят със 122-113, слагайки край на домакинската серия на Бъкс
AP News | 2024-01-02 | 06:00:49

МИЛУОКИ (AP) — Тайрис Халибъртън има 26 точки, 11 асистенции и девет борби, а Индиана Пейсърс победи Янис Адетокумбо и Милуоки 122-113 в понеделник, спирайки поредицата от 15 победи у дома на Бъкс.

Бенедикт Матюрин добави 25 точки и 13 борби в кариерата си за Индиана, а Исая Джаксън имаше 18 точки и 9 асистенции. T.J. Макконъл вкара 12 от своите 16 точки през четвъртата четвърт и също така имаше девет асистенции.

Матурин, Джаксън и Макконъл помогнаха на Пейсърс да надделее над Бъкс със 70-16 в точки от пейката. Това позволи на Пейсърс да спечелят една вечер, когато вкараха само 5 от 35 от 3 точки.

Антетокумбо имаше 30 точки, 18 борби и 11 асистенции за своя 38-ми трипъл-дабъл в кариерата и трети този сезон. Двукратният MVP има средно 46,3 точки, 13,5 борби и 4,8 асистенции в четири срещи с Индиана този сезон, но Бъкс са 1-3 в тези мачове.

Брук Лопес и Крис Мидълтън отбелязаха по 21 точки за Бъкс. Деймиън Лилард имаше 13 точки, като вкара 3 от общо 16 и 1 от 9 от 3 точки.

Пейсърс изоставаха с 15 през третата четвърт, преди да се съберат, за да поведат с 90-89 с 10:12 до края при кош на Джаксън, който завърши серия от 19-5. Мачът вървеше напред-назад оттам, преди Макконъл да вкара шест точки по време на удар с 8-0, който даде предимство на Индиана със 109-101 при оставащи 3:59.

След като Мидълтън отбеляза тройка, за да сложи край на рън, Haliburton отговори с два прави скока, за да направи 113-104. Бъкс вкараха пет поредни гола, за да намалят преднината си до 113-109, но Халибъртън излезе на линията за игра за три точки при 1:20 до края.

Победата за Индиана отбеляза първия от два мача в тридневен период от поредица, превърнала се в доста оживено съперничество този сезон.

След като Пейсърс спечелиха първите си две срещи — включително триумф в полуфинала на турнира в рамките на сезона — Адетокумбо постави рекорд за франчайз в един мач, като отбеляза 64 точки при победа със 140-125 над Индиана на 13 декември.

Отборите имаха схватка в коридора, водещ към съблекалнята на Пейсърс след този мач на 13 декември в спор за топката за игра.

Индиана липсваше на Брус Браун за пети пореден мач заради натъртване на кост в дясното коляно, а Андрю Нембхард игра само осем минути преди да напусне с болки в гърба. Бъкс играха без Марджон Бошан поради заболяване, различно от COVID-19.

Преди мача беше почетена минута на мълчание в чест на Хърб Кол, който беше собственик на Бъкс от 1985-2014 г. и изкара четири мандата в Сената на САЩ. Видео почит към Кол беше излъчен по време на първия таймаут на играта и част от публиката на Fiserv Forum скандира „Благодаря ти, Хърб!“

Това беше първият домакински мач на Бъкс, откакто Кол почина в сряда на възраст от 88.

Бъкс и Пейсърс се срещат отново в сряда в Индиана в последния си мач от редовния сезон.